Policja apeluje do kierowców, by - zwłaszcza w miejscach zdarzeń drogowych - zachowali szczególną ostrożność, skupili się na jeździe zamiast przyglądać się pracy służb.

Reklama

Sierżant sztabowy Łukasz Kloc z katowickiej policji powiedział, że do zdarzenia doszło w pobliżu Akademii Wychowania Fizycznego, na jezdni w kierunku Wrocławia. Pierwsze zgłoszenie, o busie, który wjechał w bariery policjanci otrzymali ok. godz. 5.

- Niedługo później doszło do kolejnej kolizji – auto osobowe najechało na jeden z pojazdów, który zabezpieczał miejsce zdarzenia, później w samochód zabezpieczający uderzyło kolejne auto osobowe - opisywał policjant.

Po serii kolizji jezdnia w kierunku Wrocławia była przez pewien czas zablokowana, teraz już ruch odbywa się tam normalnie, uszkodzone samochody zostały usunięte z jezdni.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza w miejscach, w których doszło do wypadków i kolizji.

Reklama

- Prosimy aby nie filmować, nie robić zdjęć, skupić się na jeździe, bo ewidentnie po uderzeniu busa w bariery dwa kolejne zdarzenia wynikały z tego, że kierowcy nie zachowali ostrożności - powiedział sierżant sztabowy Kloc.