Po zderzeniu dwóch tramwajów: linii 20 i 10 na rondzie Kercelak (skrzyżowanie ul. Okopowej i al. Solidarności) 13 osób jest poszkodowanych z ogólnymi potłuczeniami. Zostaną przewiezione do szpitala - poinformowała PAP asp. sztab. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Reklama

Do zdarzenia doszło po godz. 16. Okopowa jest nieprzejezdna, a na Solidarności są utrudnienia w ruchu samochodów. Na miejscu zdarzenia są policja, straż pożarna, pogotowie i służby techniczne Tramwajów Warszawskich. Policjanci na miejscu kierują ruchem, możliwe są objazdy bocznymi ulicami od ul. Okopowej - poinformowała Wersocka.

Dodała, że motorniczowie obu tramwajów byli trzeźwi.

Jak powiedział rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, ruch tramwajów został już przywrócony po odholowaniu pojazdów.

Do zderzenia doszło podczas przejeżdżania przez zwrotnice, co oznacza, że tramwaje poruszały się z niewielką prędkością, powinny jechać 20 km/h - powiedział Dutkiewicz.

Metro

Około godz. 15 pod pociąg metra na stacji Służew wpadł 26-latek - powiedział PAP dyżurny komisariatu warszawskiego metra asp. Artur Chwiłka. Mężczyzna przeżył, został przewieziony do szpitala.

Reklama

Nieznane są przyczyny, dlaczego mężczyzna wpadł pod pociąg, a z monitoringu metra wynika, że odbyło się to bez udziału osób trzecich - powiedział asp. Chwiłka.

Na miejscu wypadku pracują służby. Stacja Służew jest zamknięta, a pociągi kursują w pętlach: metro Kabaty - metro Stokłosy oraz metro Młociny - metro Politechnika. Na zamkniętym odcinku metra jeździ zastępcza komunikacja autobusowa Z, kursująca na trasie: Metro Politechnika - Waryńskiego - Batorego / Aleja Armii Ludowej - al. Niepodległości - Woronicza - Puławska - al. Wilanowska - Rolna - al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Al. KEN - Metro Stokłosy.

Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach zlokalizowanych w pobliżu wyjść ze stacji metra.

Utrudnienia na S8 w kierunku Marek

Na zjeździe z al. Prymasa Tysiąclecia (dk7) w al. Obrońców Grodna (S8) samochód osobowy uderzył w barierki. Jeden pas ruchu w kierunku Marek jest zablokowany - informuje GDDKiA. W al. Prymasa Tysiąclecia powstał długi korek.