Jak tłumaczyła we wtorek oficer prasowa KPP w Chodzieży mł.asp. Karolina Smardz-Dymek, do wypadku między Chodzieżą a Piłą, na drodze krajowej nr 11, doszło około godz. 8.

Reklama

- Na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem passatem nagle zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym w kierunku Piły samochodem ciężarowym. 22-letni kierowca volkswagena zginął na miejscu; pasażer został przewieziony do pilskiego szpitala – powiedziała Smardz-Dymek.

Jak dodała, obecnie ruch na DK11 w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowany. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowość Czarnków.

Do wypadku doszło także we wtorek rano na drodze krajowej nr 32 między Grodziskiem Wielkopolskim a Ruchocicami. Trasa także jest nieprzejezdna.

Oficer prasowy KPP w Grodzisku Wielkopolskim kom. Kamil Sikorski powiedział, że policjanci kierują ruch objazdami. - Obecnie, aby dostać się do Wolsztyna, zarówno jadąc z Poznania jak i do Poznania, zalecamy objazd przez miejscowość Wielichowo lub przez miejscowość Gnin – powiedział.

- Wszystko wskazuje na to, że pewnie będzie to uznane jednak za kolizję drogową, ponieważ kierujący fordem mondeo, najprawdopodobniej przysnął, zjechał na przeciwległy pas ruchu, otarł się o samochód ciężarowy, a następnie uderzył w kolejny pojazd. Pojazdy są uszkodzone, ale najważniejsze, że nic nikomu się nie stało – wyjaśnił Sikorski.

Utrudnienia na DK11 i DK32 mogą potrwać kilka godzin.