Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przepraszała dzisiaj kierowców za 10 miesięcy utrudnień na Wisłostradzie. Tłumaczyła, że tak długi okres wynikał z konieczności dochowania względów bezpieczeństwa.

Reklama

Tunel jest otwarty, ale dwa wewnętrzne pasy są zamknięte - wszystko z powodu budowy metra. W pobliżu tunelu będzie stacja Centrum Nauki Kopernik. Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że centralny odcinek drugiej linii podziemnej kolejki ma być otwarty w przyszłym roku.

Teraz budowa odbywa się w centrum miasta i dlatego mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak już przez to przejdziemy, to będzie to ogromny skok cywilizacyjny - mówiła prezydent Warszawy.

W sierpniu ubiegłego roku tunel został zamknięty gdy woda i zwały błota wdarły się do drążonego bezpośrednio pod trasą szybu przyszłej stacji metra Centrum Nauki Kopernik. W ostatnich miesiącach kierowcy jadący Wisłostradą, czyli drogą krajową nr 7 musieli korzystać z objazdów bulwarami Wisły, co znacznie spowalniało ruch i powodowało duże korki.