Stało się! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) odstąpiła od umowy z Alpine Bau na budowę mostu autostradowego na A1 w Mszanie - podała GDDKiA na Twitterze.

Reklama

GDDKiA wskazuje, że udało się jej skutecznie podważyć podstawy wcześniejszego odstąpienia Alpine Bau od budowy mostu - w efekcie otrzymała 55 mln zł z tytułu gwarancji należytego wykonania inwestycji.

Co dalej z dziurą w autostradzie A1?

Przygotowywana jest dokumentacja celem udzielenia zamówienia i jak najszybszego wprowadzenia nowego wykonawcy na plac budowy - zapowiada GDDKiA.

Przy założeniu współdziałania wszystkich stron procesu inwestycyjnego oraz przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, zakończenie robót budowlanych na obiekcie MA532 (red. most) będzie możliwe do końca bieżącego roku. Niezwłocznie po ich zakończeniu zamawiający złoży wniosek do ŚWINB o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie całego odcinka autostrady A-1 od węzła Świerklany do węzła Mszana - czytamy w komunikacie drogowców.

GDDKiA przewiduje, że dopuszczenie do ruchu autostrady A1 na odcinku Świerklany–Gorzyczki mogłoby nastąpić w I połowie 2014 r.