Miliardowy przekręt na ekranach. Tusk wskazał na PiS. Teraz rusza śledztwo

Słowa Tuska stały się ciałem! Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zbędnych ekranów akustycznych, stawianych przy polskich autostradach. Śledczy podejrzewają, że w 2007 roku urzędnicy Ministerstwa Środowiska, odpowiadający za stosowne przepisy, nie dopełnili obowiązków.

wróć do artykułu
  • ~Abdank
    (2013-01-06 06:46)
    Zwalanie własnej pazerności na twórców przepisów. Przepisy nie nakazują stawiania ekranów w polu i w lesie. Jeszcze jedno 99 % niekorzystnych dla Polski przepisów, Tusk tłumaczy wymaganiami Unii i wprowadza je bez mrugnięcia okiem, nie patrząc na ich rzeczywistą szkodliwość. Ustawianie ekranów natomiast powinno być korelowane z MPZP gmin, a nie jest i tu jest właśnie przekręt panie Tusk.
  • ~BASIOR
    (2013-01-06 04:04)
    Słoneczko Peru przekombinował i wskazał brudnym paluchem na siebie BRAWO
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-01-06 00:34)
    Szkoda tego Donalda ...
  • ~StJ
    (2013-01-05 23:32)
    Podobno te dziury na lotnisku to także robota PiSu!! Widziano Kaczyńskiego jak z młotkiem krecił się koło pasa startowego! Wszycy to widzieli nawet chłopcy Bondaryka tylko ślepa kura nie widziała??A woda na stadionoie to czyja robota?? Chłopcy Bondaryka widzie jak koło stadionu biegał Kaczyński z konewką!! A ten most bez drogi i droga bez mostu to czyja robota? No czyja?? Pytanie retoryczne!!
  • ~rtghkl
    (2013-01-05 23:27)
    TUA CHUSKA jeszcze ktos slucha ???
  • ~tak
    (2013-01-05 23:17)
    oczywiście wina PIS-u, że urzędnicy są bezmyślni, i oczywiście wina PIS-u, że tusk rządzi od PAŹDZIERNIKA 2007 no i nie mógł, biedaczyna, nic zrobić przez pięć lat!
  • ~qaz
    (2013-01-05 21:32)
    niech ************ teraz jeszcze za prace prokuratorow zaplacimy a potem nie bedzie winnego wiec umorza.
  • ~prof , zapluty bez matury
    (2013-01-05 19:16)
    Ciężkie jest życie wyznawcy Tuska
    Boi się PIS-u, boi się Ruska
    Mina Prezesa tak go przeraża,
    że pędem musi biec do lekarza

    A u lekarza zmartwienie nowe
    Twarze pacjentów... antypaństwowe
    Wciąż narzekania - recepty, leki...
    To wina Tuska, chore kaleki?

    Mędrzec Wałęsa bije na trwogę
    To PIS mu ciągle podkłada nogę!
    TO "Solidarność" - pałować trzeba
    Biedny nasz Donald pójdzie do nieba!

    Więc chowa głowę w płachtę "Gazety"
    A tam fatalne wieści niestety
    Chcą protestować - zmartwienie nowe
    Hydra faszyzmu podnosi głowę!

    Boi się marszu Pani Środa
    AŻ Żakowskiego jeży się broda
    Profesor Nałęcz "bulem"przejęty
    Ten Lud Smoleński - cóż to za męty!

    Więc w TOK FM-ie na odsiecz bieży:
    Wołek wraz z Lisem, Pan Urban Jerzy
    Pan Politolog, ksiądz z "Tygodnika"
    A strach wciąż rośnie, wcale nie znika!

    Wraca do domu w samochód wsiada
    Skręca na stację - tam znów ktoś biada
    Patrzy na licznik - zmartwienie nowe
    Ceny benzyny ... antyrządowe!

    Nie wie co myśleć, w głowie ma zamęt
    Autorytetów gniecie go lament
    "Jak się ocalić? Kto mi podpowie?
    Wiem już!" - i włącza... "Szkło kontaktowe"
  • ~OBSERWATOR
    (2013-01-05 19:04)
    Granica skubania Polaków

    Miało być tanie państwo, niższe podatki i kraina mlekiem i miodem płynąca. Tymczasem – zamiast przyjaznego obywatelom państwa – jest państwo wyjątkowo drogie, nieefektywne, traktujące obywatela nie jak chlebodawcę, którym przecież jest, lecz jak intruza przeszkadzającego coraz większej armii urzędników w utrudnianiu Polakom codziennego życia. Biurokracja obecnie jest trzy razy większa niż w czasach PRL, a już wówczas były gigantyczne przerosty zatrudnienia. Istnieją dwie kategorie obywateli: „równi wobec prawa” i „równiejsi”. Jeżeli celebryta popiera „jedynie słuszną partię”, to pozostaje bezkarny za występki, za które zwykły obywatel ponosi surowe konsekwencje.

    III RP w obecnym wydaniu to również „dla swoich” państwo quasi-mafijne. Jest opresyjne dla zwykłych Polaków i potrafi wtrącić do więzienia biedną emerytkę za niespłacony dług w kwocie 4 zł, lecz aferzysta z „układu”, który ukradnie miliony, jest „nietykalny”. Państwo polskie pod rządami Donalda Tuska ma także charakter rozbójniczy, gdyż nastawione jest nie na rozwiązywanie problemów i stymulowanie rozwoju, ale istota jego działania polega na tym, jak obywatela wystrychnąć na dudka i oskubać. Jest zapaść służby zdrowia, deficyt budżetowy, gigantycznie rosnące zadłużenie państwa, bezrobocie, drożyzna, coraz większa bieda, upadek całych sektorów gospodarki, coraz wyższe podatki, nawet od deszczu, parapodatki i opłaty. Od początku roku doświadczamy też polowania z nagonką, czyli z fotoradarami na polskich kierowców, mającego ratować finanse publiczne pozostające w fatalnym stanie w wyniku nieudacznictwa rządu. Rząd jest tak niekompetentny, iż mając do dyspozycji ogromne środki z Unii Europejskiej, nie był w stanie przez 5 lat zbudować w całości nawet jednej autostrady!

    Polakom żyje się coraz gorzej. Już 69 proc. respondentów źle ocenia rząd. Lecz władza niczym się nie przejmuje, zgodnie ze starym hasłem Urbana „rząd się zawsze wyżywi”. Według informacji medialnych, z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych oraz rodzin trafiło przez ostatnie lata blisko 200 mln złotych. To tyle, ile potrzebuje Centrum Zdrowia Dziecka, by mogło leczyć małych pacjentów, którzy są odsyłani z kwitkiem. Polacy mają ograniczony dostęp do 200 usług medycznych, największe szpitale z powodu wyczerpania limitów odmawiają pomocy potrzebującym, a premier Donald Tusk rządowy samolot traktuje jak prywatną taksówkę, by polecieć np. do Gdańska na mecz w „piłeczkę” z kolegami, co tylko w ubiegłym roku kosztowało podatnika ponad 1,5 miliona złotych.

    W czasach Napoleona ciężar finansowania jego bardzo kosztownej polityki został przerzucony na społeczeństwo. Po podniesieniu podatków cesarz pyta swego zaufanego ministra Fouche’ego o nastroje. „Narzekają, Sire” – odpowiada minister. „To można podnieść podatki”. Na kolejnym spotkaniu znowu pada pytanie o nastroje. Fouche odpowiada: „Przeklinają, Sire”. „Podnieście jeszcze bardziej podatki” – rozkazuje cesarz. Po kolejnej fali podwyżek znowu pyta: „I jak nastroje?”. „Sire – śmieją się!”. Napoleon się zachmurzył i wydał polecenie, by obniżyć podatki.

    W Polsce powoli przechodzimy od narzekania do fazy następnej. Jeśli obywatele zaczynają się śmiać, to dla władzy zaczyna być bardzo groźne, bo oznacza, że sytuacja może się wymknąć spod kontroli. Czy już w 2013 roku?
  • ~Templariusz
    (2013-01-05 18:43)
    Znowu złodziej krzyczy "Łapać złodzieja".
  • ~dobrzewiem
    (2013-01-05 18:07)
    Niech sie rzad wezmie w koncu za ten Pis i sprawdzi jakie pis zrobił przekręty jak byli przy korycie ile pieniędzy bezmyślni poszło w błoto i teraz znowu pchają się pseudo- fachowcy do władzy żeby całkiem rozwalić gospodarkę rozgonić to tałatajstwo bo dosyć mamy mlaskania Kaczyńskiego na głupich przemówieniach ,a gdyby był u wladzy to by nas za mlaskał na amen .
  • ~picnawode
    (2013-01-05 17:42)
    PIS to 2005-2007 a mamy 2013...POwodzenia dla ciemnogrodu...:))Brawo Pinokio...:)
  • ~Int
    (2013-01-05 17:38)
    O ile to prawda że wprowadzono je w 2007 to np. w 2009 można było to rozporządzenie zmienić. Niech Donald poszuka wsród swoich
  • ~bapcia klozetowa
    (2013-01-05 17:37)
    Miro Zdźich i Rycho też byli z PISu no nie panie Tusk no i bym zapomniała no oczywiście Józef Bąk tyż z PISu no nie panie Tusk
  • ~Furman-demokrata
    (2013-01-05 17:36)
    Normy są dobre.Tylko banda która stawia ekrany POwinna tam gdzie POtrzeba..A Ci POprawni stawiają w POlu i w lesie.POmylście czy logika jest czy nie ma.
  • ~bapcia klozetowa
    (2013-01-05 17:32)
    Miro Zdźich i Rycho też byli z PISu no nie panie Tusk
  • ~Wyeksportować polskich polityków