Rząd Tuska wymyślił, jak uratować się od katastrofy

| Aktualizacja:

Tonący brzytwy się chwyta? Rząd wymyślił projekt specustawy drogowej, dzięki której kierowcy mogliby jeździć po niedokończonych trasach. Analitycy przyjrzeli się tym pomysłom i rozgniatają je walcem...

wróć do artykułu
  • ~dugme
    (2012-04-26 11:23)
    O czym tu jest mowa?
    W ubiegły piątek miałem okazję obejrzeć kawałek inwestycji autostradowej w okolicach Warszawy z okna samolotu.
    Tam nawet quadem się nie przejedzie...
  • ~der
    (2012-04-26 14:44)
    Katastrofa to już była rok po POwskich rządach,teraz jak nie zrobić kroku w przód przed przepaścią.Niestety tym krokiem będzie kompromitacja EURU.
  • ~Aboj
    (2012-04-26 15:31)
    POmatolskie brzozowe łby wymyśliły nowy przekręt a jak zwykle zapłaca obywatele najwyżej przedłuży się emerytury do setki bo w Japoni żyją ludzie POnad sto lat
  • ~SKODA
    (2012-04-26 15:16)
    PRECZ Z MATOLAMI TUSKAMI i KOMORAMI CZERWONA BANDA

    WSTYD NA SWIAT KLAMIOM DZIEN i NOC
  • ~jeremi
    (2012-04-26 15:15)
    I co tu komentować ?Nieodpowiedzialność tych PeOwskich złodzieji?Tego że tylko kraść potrafią?To jest katastrofa Polski to PeOwskie siedlisko złodzieji
  • ~KTO MYSLI NIE BLADZI
    (2012-04-26 15:14)
    TO ONI MAJA MOZGI? Z TEGO CO ZROBILI DO TEJ PORY WYGLADAJA JAK RZAD BEZMOZGOWCOW.
  • ~walcowy
    (2012-04-26 15:00)
    walcem to należałoby rzognieść cały ten debilny rząd i bandę durnych wykształcicuhów
  • ~ig
    (2012-04-26 14:51)
    pozostaje jeszcze przechodność, każdy jakoś może po tych niby drogach przeczłapać na piechotę,ministerstwo zdrowia ogłosi się miesiąc pieszego kierowcy i po sprawie
  • ~gonzo
    (2012-04-26 14:44)
    Czy można zająć się specustawą o dobrym samopoczuciu każdego obywatela, bo rząd je oczywiście ma??!!
  • ~OBSERWATOR
    (2012-04-26 14:41)
    W JEDNEJ SPRAWIE RAZ IM SIĘ WIDZI TU, A RAZ TAM.

    WSZYSTKO WEDŁUG JAK IM SIĘ WIDZI.

    U TEJ KLIKI ZERO WIARYGODNYCH ZASAD.
    TO CECHA PRZEWODNIA SZMACIARZY.

    TAKICH JAK ONI PEŁNO MOŻNA SPOTKAĆ W ŻYCIU WOKÓŁ SIEBIE.
    I TO JEST ICH ELEKTORAT.
  • ~Robnad
    (2012-04-26 14:37)
    elmo2012-04-26 14:09
    "jak sam pan ten twierdzi dotyczy to robót budowlanych dla których nie potrzeba:szystkiego, co nie wymaga zmiany stałej organizacji ruchu"

    chyba jeździsz po Polsce z zamkniętymi oczami.
    chyba że, zwężenie do jednego pasa i ograniczenie do 40km/h na 90% drogi jest normalką.
    o kosztach wywozu i ponownego przywozu maszyn nie mówimy.
    gwarantuję,jeżeli zejdą z budowy,to w świetle tego co szykuje Vincent Fasola, Rostowski ,już nie wrócą.
  • ~Zgredek
    (2012-04-26 14:35)
    Proponuję wprowadzić ograniczenia szybkości wszędzie gdzie się da i radary na tych co będę te prędkości przekraczać. A wpływ z tych mandatów przeznaczyć na materiały do budowy dróg. Z tych mandatów pokryć też koszt zamontowania znaków i radarów. Ciekawe ile taki f-sz przyniósłby pieniędzy?Nasi kierowcy są szaleni i chociaż trochę by się przyczynili do budowy dróg. Aha a tam gdzie jednak nie można jeździć i jakiś nad uczynny urzędnik dopuści taką drogę do ruchu - to jednak trzeba będzie tego urzędnika ukarać. A on będzie mógł domagać się od rządu odszkodowania. Chyba się nie da zjeść ciastko i mieć ciastko - tak mnie w domu babcia i dziadek uczyli.
  • ~Robnad
    (2012-04-26 14:32)
    należy zmienić normy,na normy POkemońskie.
    przecież nie możemy żyć tym co było,nieprawdaż.
    zresztą jak to będzie dobrze brzmiało:
    autostrada według standardu POkemońskiego.

    do tego "parku dziwów" ,zwanych dla niePOznaki Polską będą waliły wycieczki z całego świata,albo i z parska dalej.
  • ~elmo
    (2012-04-26 14:09)
    jak sam pan ten twierdzi dotyczy to robót budowlanych dla których nie potrzeba:szystkiego, co nie wymaga zmiany stałej organizacji ruchu, aneksu do operatu środowiskowego, aneksu do operatu wodnoprawnego czy właściwych uzgodnień.
    I bardzo dobrze bo żeby po powodzi poprawić byle przepust w drodze trzeba tyle papierów że głowa boli - więc widzę konsekwencje skoro robota nie wymaga aneksów do operatu środowiskowego to po cholerę pozwolenie na budowę -
    Zwłaszcza że mamy sądy inspektorów nadzoru budowlanego
    jak kogoś pokrzywdzą takim działaniem to jaki problem nałożyć na nich karę i zobowiazać do opracowania dokumentacji ??
    Jeszcze rozumiem tę papierologię przy nowych inwestycjach ale przy rewitalizacji istniejących??
    paranoja - no ale firmy od dokumentacji mogą stracić - projektanci dorabiający z uwagi na fakt iż są znajomymi pracowników administracji budowlanej mogą stracić więc nożyczki się odezwały ::)
  • ~jazu
    (2012-04-26 11:38)
    Wszystkie wierzby beda na jesien obsypane pieknymi gruszkami...
  • ~irga
    (2012-04-26 13:31)
    Ich Wielki Strach zlasował im mózgi. Boże, miej nas w swojej opiece.
  • ~kontakton
    (2012-04-26 13:21)
    Jak zgodnie z prawem...łamać prawo...ha.ha.ha.
  • ~Bulba
    (2012-04-26 12:52)
    Chore państwo w chorych rękach kompletnych idiotów.
  • ~gawel
    (2012-04-26 12:41)
    Poco cokolwiek budowac jak wszystko mozna zalatwic ustawa o zmianie prawa.
  • ~baca
    (2012-04-26 12:37)
    mają problem- zatrudnić kopacz specjalistę od przwesiewania.

Może zainteresować Cię też: