Utrudnienia dotkną kierowców jadących obwodnicą północną Opola w stronę Katowic. Jak poinformował wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg (MZD) w Opolu Mirosław Pietrucha przejazd wiaduktem znajdującym się na obwodnicy północnej Opola nad ul. Gminną zostanie zamknięty w środę od godz. 20. By objechać remontowany wiadukt należy z obwodnicy północnej wjechać w ulicę Budowlanych, a z niej ulicą Kępską przejechać do Luboszyckiej i stamtąd wyjechać na obwodnicę północną.

Reklama

Ruch w stronę Wrocławia nie będzie zamknięty, ale na wiadukcie obowiązywać ma ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę. Aby usprawnić ruch MZD uruchomiło też tymczasową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Kępskiej z ulica Budowlanych i Luboszycką. Utrudnienia związana z gruntownym remontem wiaduktu potrwają do czerwca.

Mirosław Pietrucha przyznał, że dla mieszkańców miasta prace też mogą oznaczać spore korki.

W najbliższych dniach wraz z policją będziemy monitorować, jak funkcjonuje objazd i dodatkowe światła tak, by w razie potrzeb i możliwości usprawnić wprowadzone w związku z remontem rozwiązania drogowe - obiecał Pietrucha.