Badanie alkomatem wykazało, że Białorusin był trzeźwy - potwierdza w rozmowie z Dziennik.pl oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy st. asp. Bernadeta Pytel.

Śmiertelny wypadek na proteście rolników. Białorusin zatrzymany

W przypadku wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pobierana jest też krew do badania na zawartość alkoholu i narkotyków - przypomina policjantka.

Reklama

Jak wskazuje rzeczniczka prasowa policji w Oleśnicy, aktualnie 49-letni kierowca jest zatrzymany.Dziś będą wykonywane z zatrzymanym dalsze czynności. Czekamy na biegłego tłumacza - wskazuje i wyjaśnia, że po przesłuchaniu zapadną dalsze decyzje.

Pieszy sprawcą wypadku na S8? Są pierwsze ustalenia policji

Na pytanie o wstępne przyczyny tego wypadku, słyszymy, że "jednoznacznie nie można wskazać winy" i koniecznie należy przesłuchać kierowcę. Świadkowie tego zdarzenia byli przesłuchiwani już w środę, w dniu tej tragedii.

Wstępnie całe zdarzenie jest zakwalifikowane jako potrącenie pieszego na drodze ekspresowej, ale nie mamy wskazanego winnego. Dzisiejsze czynności będą kluczowe. Zebrane materiały do tej pory wskazują jednak, że to pieszy jest sprawcą tego zdarzenia - ujawnia st. asp. Bernadeta Pytel i dodaje, że kluczowe jest jednak zeznanie kierowcy.

Tragiczny wypadek na S8 podczas protestu rolników

Reklama

Przypomnijmy, że do tego wypadku doszło w środę na drodze S8 w miejscowości Działosza (województwo dolnośląskie).

Jako pierwszy informował o wypadku Onet, który ustalił, że 36-latek zatrzymał się na drodze, którą blokowali rolnicy. Wyszedł z auta i przeskoczył przez barierki, aby przejść na drugą stronę jezdni.

36-latek został wtedy potrącony przez jadące z dużą prędkością auto. Samochodem kierował obywatel Białorusi. Mimo reanimacji 36-latka nie udało się uratować.