Rzecznik komendy w Cieszynie podkom. Krzysztof Pawlik potwierdził tragiczne informacje o wypadku w Ustroniu na drodze wojewódzkiej 941. Policjant ujawnił, że rozpędzony mercedes wjechał z impetem w naczepę ciężarówki.

Reklama

W tej chwili nie ma możliwości, byśmy mogli się wypowiadać o przyczynach wypadku. Prowadzimy postępowanie. Krok po kroku będziemy wszystko wyjaśniali - dodał rzecznik komendy w Cieszynie.

Wypadek w Ustroniu / Policja

Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Ustroniu

Podkom. Krzysztof Pawlik dodał, że funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej na miejscu wypadku wykonali już czynności procesowe. Nad wszystkim czuwała prokuratura.

Zostały zabezpieczone ślady, wykonano dokumentację fotograficzną i ustalono świadków - oświadczył oficer prasowy.

Mercedes wjechał z impetem w ciężarówkę

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 941 w Ustroniu Nierodzimiu. Przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną w naczepę ciężarowego renault z impetem uderzył mercedes. Kierowca zginął na miejscu.

Następnie, pod wpływem uderzenia, ciężarówka najechała na poprzedzającą ją toyotę yaris. Kierująca osobówką kobieta trafiła do bielskiego szpitala wojewódzkiego. Jej samochód uderzył w tył ciężarówki man, stojącej na czerwonym świetle.

Wypadek w Ustroniu / Policja

Kierowca to znany biznesmen ze Śląska

W wyniku tego wypadku zginął biznesmen ze Śląska Damian Ogrodowski. Informacje potwierdził żużlowiec Robert Chmiel. Biznesmen był sponsorem sportowca.

"Są takie chwile, na które nie jesteśmy w stanie się przygotować, a wstrząsają nami bez pamięci... Dziś przed południem, w wypadku samochodowym zginął mój wieloletni główny Sponsor, a przede wszystkim Przyjaciel mojego teamu, szef firmy Grupa Ogrodowski D-Art Damian Ogrodowski" - przekazał zawodnik, cytowany przez serwis Onet.