W "Auto Świat 4x4", oprócz opisów premier i profesjonalnych testów aut z napędem 4x4, czytelnicy znajdą praktyczne rady dotyczące eksploatacji aut. Cykl "Szkoła jazdy terenowej" przygotuje nowicjuszy do pierwszego wyjazdu na bezdroża.

Pozycją, która także zagości na stałe w kolejnych wydaniach magazynu, jest turystyka samochodowa. Szczegółowe przewodniki będą obejmować trasy niedostępne dla zwykłych samochodów i zawierać wszystkie informacje o zaproponowanej trasie wycieczki. W dziale "Rynek" "Auto Świat 4x4" prezentuje również cenniki nowych i używanych aut terenowych.
"Czas wprowadzenia naszej nowej pozycji na rynek zbiega się z dynamicznym rozwojem segmentu aut terenowych oraz rosnącym gwałtownie zainteresowaniem tym tematem, jakie obserwujemy wśród czytelników prasy motoryzacyjnej" - mówi Paweł Tomaszek, dyrektor wydawniczy tytułów motoryzacyjnych Axel Springer Polska.

W pierwszym numerze "Auto Świat 4x4" został przygotowany konkurs dla czytelników, w którym nagrodą główną jest nowy SUV Citroen C-Crosser o wartości 170 tys. zł.

"Auto Świat 4x4" ukaże się jako dwumiesięcznik w nakładzie 60 tys. egzemplarzy. Redaktorem naczelnym "Auto Świat 4x4" jest Stanisław Sewastianowicz.