W sieci pojawiły się zdjęcia długo oczekiwanej produkcyjnej wersji toyoty FT-86 (następca modelu celica?). Jak mówią twórcy toyota FT-86 ("86" wymawiane jako "hachi roku") jest hołdem dla długiej historii osiągnięć firmy w dziedzinie aut sportowych...

Reklama

Auto powstało we współpracy z Subaru, pomieści cztery osoby, ma silnik zamontowany z przodu oraz napęd przenoszony jest na koła tylne.

Inne

Przypominamy, że w fazie prototypu toyota FT-86 miała silnik boxer (model powstaje we współpracy z Subaru, więc nie ma się co dziwić), napęd na tylną oś i sześciobiegową skrzynię mechaniczną. Cofnięty względem przedniej osi silnik pozwalał na uzyskanie rozkładu masy bliskiego idealnemu. Prototypowe auto mierzyło 4,2 m długości, 1,8 m szerokości i 1,3 wysokości, więc, dla porównania, było tak samo szerokie jak subaru impreza WRX STI, ale niższe o 0,2 m i o 0,35 m krótsze.

Inne

Jakie będą wymiary i możliwości auta seryjnego? Tego dowiemy się na przełomie listopada i grudnia - wtedy samochód będzie gwiazdą Toyoty w czasie salonu samochodowego w Tokio. Pierwsze sztuki mają pojawić się w sprzedaży na początku 2012 roku.