Yamaha Motor Europe podjęła decyzję o wycofaniu po tym sezonie swojego oficjalnego zespołu Yamaha World Superbike Team z mistrzostw świata FIM Superbike.

"Decyzja ta jest następstwem całościowej, wnikliwej analizy działań marketingowych prowadzonych przez firmę Yamaha w Europie, w tym obecności w sportach motorowych, oraz szybkich i istotnych zmian zachodzących na rynku jednośladów w tej części świata. W wyniku podjętej decyzji YME będzie mogła skierować większą uwagę i środki na działania skierowane bezpośrednio do swoich klientów w Europie, ukierunkowane na powiększanie korzyści płynących z posiadania Yamahy i zwiększające satysfakcję klienta z dokonanego zakupu." - czytamy w oświadczeniu.

Na cztery wyścigi przed końcem tegorocznych mistrzostw świata Superbike zawodnicy Marco Melandri i Eugene Laverty znajdują się obecnie na trzecim i czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jednocześnie Yamaha obiecuje, że będzie kontynuować produkcję części wyścigowych zwanych YEC Racing kit parts do swoich motocykli R1 i R6 na użytek prywatnych teamów startujących w zawodach rozgrywanych na różnych poziomach.