Burmistrz Wilna Arturas Zuokas użył wozu opancerzonego, aby zmiażdżyć samochód nieprzepisowo zaparkowany na ścieżce rowerowej w litewskiej stolicy. Film z tej niecodziennej akcji został zamieszczony na stronie internetowej miasta.

Reklama

"Oto, co się stanie, jeśli zaparkujesz swój samochód nieprzepisowo" - powiedział 43-letni burmistrz, który sam jest zagorzałym cyklistą.

Film, kręcony w ramach popularnej szwedzkiej serii programów telewizyjnych "99 rzeczy, które powinieneś zrobić zanim umrzesz", został zamieszczony we wtorek na oficjalnej stronie internetowej Wilna. Pokazuje, jak Zuokas miażdży wozem opancerzonym mercedesa zaparkowanego w niedozwolonym miejscu, a następnie przesiada się na rower i odjeżdża.

http://www.youtube.com/watch?v=V-fWN0FmcIU

"W mojej pracy trzeba mieć poczucie humoru i uważam, że to będzie dobry sposób zwrócenia uwagi na fakt, że miasto zamierza walczyć z nielegalnym parkowaniem" - skomentował swój happening burmistrz.

Zuokas od dawna nakłania mieszkańców do jazdy na rowerze. W czasie jego kadencji oddano do użytku wiele tras i ścieżek rowerowych.