Hyundai z szarej myszki stał się drapieżnikiem, który bez litości odbiera kierowców gigantom świata motoryzacji. Oto model veloster - nowe, koreańskie coupe ma na celowniku volkswagena scirocco…

Reklama

Co w nim tak szczególnego? Poza niezwykłym stylem najważniejszy smaczek to rozmieszczone w nietypowej konfiguracji (2+1) boczne drzwi samochodu. Całość ułożona w nowoczesny styl sportowego coupe, które ma być tak poręczne jak "zwyczajny" hatchback mijany codziennie na ulicy - przynajmniej tak obiecuje producent.

Inne / Max Earey

Veloster został wyposażony w 140-konny silnik benzynowy 1.6 GDI. Inżynierowie zapewniają, że dzięki nowej jednostce samochód zaoferuje radość z dynamicznej i jednocześnie ekonomicznej jazdy.

Inne

"Nowy Veloster jest odpowiedzią na kompromis, jakiego wymaga tradycyjne coupe, zmuszające do rezygnacji z komfortu i wygody na rzecz wyróżniającego stylu" - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe. "Natomiast ten ekscytujący samochód oferuje otwartym na nowości klientom elegancki i charakterystyczny design w nowatorskiej formie trzydrzwiowego coupe, która zapewnia zarówno funkcjonalność, jak i przyjemności z jazdy. Veloster to kolejny model Hyundaia, odzwierciedlający ugruntowane i rozpoznawalne na świecie cechy marki: jakość, bezpieczeństwo i wydajność" - dodał.

Ceny? Gwarancja?Veloster pojawił się już w Polsce. Auto zostało objęte programem gwarancyjnym 5-Year Triple Care oferującym 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu i 5 lat assistance.

Inne

Ceny? Najtańszy veloster w wersji comfort kosztuje od 83 500 zł. Bogatsze wcielenie style jest droższe o 5 tys. zł. Najbogatsza wersja premium została wyceniona na 96 500 zł.

Inne / Max Earey

Niemiecki konkurent - volkswagen scirocco w najtańszej wersji z silnikiem 1.4 TSI/122 KM kosztuje od 82 790 KM. Mocniejszy wariant z jednostką 1.4/160 KM to już 87 190 zł.

Co wybrać? Takich aut nie kupuje się jak zwykłego samochodu dla rodziny (choć w przypadku Hyundaia warto się zastanowić), tu grają emocje...

Inne