Krajowa ósemka. Policjanci z Oleśnicy patrolują drogę oznakowanym radiowozem marki Alfa Romeo wyposażonym w wideorejestrator. Nagle w ich oko wpadł osobowy mercedes, który pędził na złamanie karku… Mundurowi postanowili skontrolować auto.

Reklama

Kierowca mercedesa kiedy połapał się, że jadą za nim policjanci docisnął mocniej gaz i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na dawane mu przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania.

>>>Zobacz finał policyjnego pościgu - film

Pościg za kierowcą mercedesa trwał kilka minut, ale w czasie jego trwania pirat drogowy popełnił szereg wykroczeń drogowych. Znacznie przekraczał prędkość, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jak przyznają policjanci - delikwent w mercedesie swoją brawurową ucieczką stworzył ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

http://www.youtube.com/watch?v=_de6SzEmNNY

Pościg zakończył się dramatycznie - uciekinier nie zapanował nad pojazdem, wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie.

Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec Wrocławia. Policjanci ustalili, że zatrzymany jest poszukiwany przez wrocławski sąd. Ponadto, po skontrolowaniu przez funkcjonariuszy pojazdu jakim poruszał się uciekinier ustalono, że pochodzi on z kradzieży (za kradzież grozi do 5 lat więzienia).