Jaguar CX-75 zdobył nagrodę Louis Vuitton Classic Concept Award 2010. Jury złożone ze znawców motoryzacji, designu i produktów luksusowych doceniło projekt koncepcyjnego supersamochodu zaprezentowanego na paryskich targach motoryzacyjnych w 2010 roku. Zdaniem jury Jaguar - podobnie jak marka Louis Vuitton – zbudował swoją reputację na fundamencie luksusu, elegancji i wyjątkowej dbałości o szczegóły.

Reklama

"Jaguar CX-75, który został zaprojektowany z okazji 75-lecia marki jest wskazaniem kierunku działań Jaguara w przyszłości i obietnicą tworzenia pięknych, szybkich samochodów napędzanych alternatywnymi źródłami energii" - powiedziała Karolina Sobkowiak, brand manager Jaguar.

CX-75 jest napędzany czterema w pełni elektrycznymi silnikami, dzięki którym nie emituje spalin do środowiska. Sześciogodzinne ładowanie umożliwia pokonanie dystansu do 110 km.

Jaguar CX-75 poza czterema elektrycznymi silnikami, posiada także dwie turbiny - każdą o mocy 96 KM - spalające naturalny gaz, olej napędowy, biopaliwo lub LPG. Turbiny służą jako generatory, gdy baterie do silników stracą moc i wydłużają zasięg samochodu do 900 km.

Każdy silnik waży zaledwie 50 kg, ale produkuje 145 kW (195 KM) mocy i zadziwiający łączny moment obrotowy 1600 Nm i moc aż 780 KM.

Supersamochód Jaguara rozpędza się od 0 do 100 km/h w jedyne 3,4 sekundy, a 300 km/h osiąga w 15,7 sekundy, czyli aż o 1,2 sekundy szybciej niż Bugatti Veyron!