Niebawem na drogach będzie można zobaczyć policjantów na nowych motocyklach - chwalą się struże prawa. Hmm idzie zima więc może być z tym trochę ciężko, ale tak czy inaczej wiadomo, że będą to Hondy CBF 1000A.

Policjanci dostaną w sumie 368 takich motocykli i taką samą liczbę kombinezonów - właśnie odebrali 31 sztuk. Poruszający się na nich mundurowi będą mogli komunikować się ze sobą dzięki nowoczesnemu systemowi łączności "podkaskowej", która umożliwia jednoczesną komunikację kilku policyjnym motocyklistom.

Osiągi Hondy CBF 1000A - silnik o pojemności jednego litra produkuje 98 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć ta maszyna to 230 km/h. Do setki rozpędza się w 3,7 sekundy. CBF waży 195 kilogramów - specjaliści mówią o tej maszynie, że jest uniwersalna i sprawdza się w wielu sytuacjach, ale dzięki mocnemu i elastycznemu silnikowi nie odstaje od motocykli typowo sportowych.

Motocykle trafią do policjantów w całym kraju - do funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale i instruktorów z CSP w Legionowie, szkolących policyjnych motocyklistów. Odbiór wszystkich maszyn ma się zakończyć do 15 grudnia.

Zakup nowych motocykli był możliwy dzięki jednej z czterech umów podpisanych przez Policję z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego. Dzięki porozumieniu już niebawem do funkcjonariuszy trafią także nowe oznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ambulanse pogotowia ruchy drogowego, tzw. APRD, oraz furgony profilaktyczno-edukacyjne.