W analogicznym okresie zeszłego w 128 wypadkach drogowych zginęło 13 osób, 159 zostało rannych. Policja zatrzymała 541 pijanych kierowców. "Nie będzie żadnej pobłażliwości dla brawury i jazdy pod wpływem alkoholu" - zapowiadali przed ostatnim weekendem wakacji policjanci, apelując do kierowców o zdrowy rozsądek i nieodkładanie powrotów do domu na ostatnią chwilę.

Jak przypomniał rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski od piątku rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczny weekend". "Więcej policjantów jest m.in. w miejscach, które >>zachęcają<< do szybszej jazdy. Policjanci patrolują drogi nie tylko w radiowozach oznakowanych, ale również w nieoznakowanych. Do kontroli wykorzystują m.in. wideorejestratory. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy dzieci przewożone są w fotelikach, a wszyscy pasażerowie i kierowca mają zapięte pasy" - mówił.

Rok temu, między 28 a 30 sierpnia, w 402 wypadkach zginęło 47 osób, a 547 zostało rannych. W 2008 r. ostatni weekend wakacji zakończył się tragicznie dla 31 osób. Policjanci odnotowali wtedy 332 wypadki, w których rannych zostało 435 osób.

W te wakacje tragiczny rekord padł 17 sierpnia - w wypadkach zginęło wówczas 21 osób.