Inne
Reklama

Zmieniony grill i zderzak plus nowe reflektory - to przód auta. W zależności od wersji wyposażenia dostaniemy ksenonowe lub halogenowe lampy projektorowe w światłach mijania oraz halogenowe reflektory paraboliczne w światłach drogowych. W podstawowej odmianie reflektory mają srebrne gniazda, natomiast w średniej i wyższej gniazda reflektorów są czarne. Lampy przeciwmgłowe zamontowano pod reflektorami, w zagłębieniach zderzaka. Tylne lampy wysadzono diodami (światła pozycyjne i stop).

Modernizacja nadwozia spowodowała nieznaczną zmianę wymiarów zewnętrznych. Długość samochodu wzrosła o 10 mm wskutek przeprojektowania przodu. O tle samo zwiększyła się wysokość i szerokość z powodu poszerzenia i zwiększenia średnicy kół i opon.

Na pokładzie lepsze materiały i lepiej dobrana kolorystyka wnętrza. Nowy zestawu wskaźników to większy i bardziej przejrzysty prędkościomierz i obrotomierz. Między dwiema głównymi tarczami błyszczy nowy wyświetlacz komputera pokładowego. Co ważne system ogrzewania i klimatyzacji będzie wydajniejszy a pasażerowie siedzący z tyłu dostaną więcej miejsca na nogi.

Inne
Reklama

Ciekawostka - obraz z kamery wspomagającej cofanie będzie wyświetlany w… lusterku wstecznym przymocowanym do sufitu. Widok zza auta pojawi się w lustrze po włączeniu biegu wstecznego. Jasność obrazu automatycznie dostosowuje się do natężenia światła zewnętrznego.

Jazda? Zdaniem ludzi z Nissana unowocześniony silnik Diesla zużywa teraz mniej paliwa, emituje mniej spalin i jest zgodny z normą Euro 5. Najważniejsze innowacje to dodatkowy siódmy kanał wtryskiwacza oraz geometria denka tłoka dostosowana do nowej konfiguracji wtryskiwaczy. Dodatkowo zmienione przełożenia w manualnej skrzyni biegów zapewniają lepszy kompromis między przyspieszeniem, oszczędzaniem paliwa i emisją spalin. Modyfikacje w skrzyni automatycznej przyczyniły się do zmniejszenia tarcia.

Inne

"Dzięki wszystkim wprowadzonym zmianom X-Trail umocni swoją pozycję jako jeden z nielicznych prawdziwie kompaktowych samochodów sportowo-użytkowych, który sprawdza się zarówno jako auto rodzinne w codziennej eksploatacji, jak i jako pojazd na rodzinne weekendowe wyprawy w teren. Klienci cenią model X-Trail za wygodę w codziennym użytkowaniu oraz za to, że mogą na niego liczyć w każdej sytuacji. Wprowadzone modyfikacje sprawią, że niezmiennie popularny X-Trail będzie cieszył się jeszcze większym uznaniem kierowców." - powiedział Vincent Wijnen z Nissan Europe.