Inne / WWW.TOZIGRAFIE.DE
Reklama

Skoda Auto wyprodukowała 100 000 silnik 1.2 TSI i to zaledwie kilka miesięcy od uruchomienia jego produkcji w fabryce silników i przekładni w Mladá Boleslav.

Inne

Turbodoładowane jednostka rozpędza nową Fabię i Roomstera, Octavię oraz Yeti, a także kilka innych modeli wchodzących w skład Grupy VW. Zdaniem ludzi ze Skody kierowcy pożądają tego silnika, dlatego zwiększono jego produkcję do 1250 sztuk dziennie.Kierowcy szaleją na punkcie tego silnika! - czytaj dlaczego>>>

Inne / MARTIAL TREZZINI

Czesi przypominają, że w ubiegłym roku osiągnęli rekordową sprzedaż benzynowych jednostek o pojemności 1.2 produkowanych w Mladá Boleslav (czterocylindrowych TSI i trzycylindrowych HTP). Z taśm produkcyjnych zjechało w tym czasie 367 880 nowych silników.Kierowcy szaleją na punkcie tego silnika! - czytaj dlaczego>>>

Nowy benzynowy silnik 1.2 TSI jest dostępny w dwóch wersjach mocy - 85 KM i 105 KM. Nowa Fabia wyposażona w motor 1.2 TSI/105 KM z siedmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią DSG zużywa 5,3 l paliwa na 100 kilometrów i emituje jedynie 124 g/km CO2.

"To kolejny kamień milowy w 110-letniej historii produkcji silników w Mladá Boleslav. Ogromne zapotrzebowanie na jednostkę 1.2 TSI pokazuje, że produkowane przez nas silniki oferujące zoptymalizowaną konsumpcję paliwa to właściwy kierunek" - powiedział Reinhard Jung, prezes zarządu Skoda Auto.