Mitsubishi po raz pierwszy w Europie pokazało nowego outlandera. Samochód jest ładniejszy i dłuższy o 10 cm od poprzednika. Na początek dostaniemy go ze 140-konnym, 2-litrowym turbodieslem od VW. Pod koniec roku pojawi się benzynowy 2.4/170 KM. Jednak ciekawsza propozycja to prawie 160-konny turbodiesel 2.2 z wtryskiem common rail prosto do PSA Peugeot Citroen (w połowie roku).

Właśnie Francuzi pokazali swoje dwa debiutanckie SUV-y. Peugeot 4007 i citroen c-crosser powstają w kooperacji z Mitsubishi (technika 4x4). Mało tego, wszystkie trzy modele wyjadą z fabryki japońskiego producenta w Mizushimie!

Nissan nie zasypuje gruszek w popiele i przeciwko atakującej konkurencji wytoczył kolejną, powiększoną generację x-traila. SUV został postawiony na nowej płycie podłogowej znanej z qashqai. Pod spodem pracuje elektroniczny napęd na cztery koła typu all mode - sterowanie pokrętłem w kabinie. Silniki? Benzynówki 140 KM lub 169 KM i turbodiesle o mocach 150 i 173 KM. Na drogach jeszcze tegorocznego lata.

Prestiżowe Volvo ma przedstawiciela wśród luksusowych wszędołazów. XC70 to najnowsze kombi V70 uzbrojone w osłony i napęd AWD. Przeciwstawi się audi A6 allroad.

Także Seat szuka przygody na bezdrożach. Na razie pochwalił się prototypem SUV-a pod nazwą altea freetrack. To kompaktowy van na terenowych kołach i z techniką off-roadową pod podwoziem. Wygląda bardzo ciekawie. Zapraszamy do galerii…