Twingo odrodziło się jako atrakcyjny maluch. Poza przetłoczeniami przy klamkach niczym innym nie przypomina wysłużonego poprzednika. Modna, trzydrzwiowa karoseria mieści cztery osoby i od 555 do ponad 2000 litrów bagaży. Wszystko dzięki składanym fotelom, w tym przedniego pasażera. Na dokładkę kabinę można będzie urządzić według własnego gustu.

Małe renault pojawi się w czterech wersjach silnikowych. Benzynowe 1.2 to 60 KM lub 75 KM, jednak najciekawszy będzie turbodoładowany 1.2, którego 100 KM zarezerwowano dla gorącego twingo GT. Oszczędnych producent uraczy turbodieslem 1.5/65 KM.

Osobliwością ekspozycji jest clio grand tour concept - to trzydrzwiowy prototyp, przypominający krzyżówkę kombi i sportowego coupe. Zadziorną naturę rysują rozdęte błotniki, wyprofilowane progi plus wyloty powietrza i dyfuzor.

W środku - centrum multimedialne, kosmiczne cienkie siedzenia. Tylna klapa zamyka obszerny bagażnik, który z 430 l pęcznieje do niemal 1300 litrów. Auto jest dłuższe od zwykłego clio o 21 cm.

Wysokie osiągi i zwinność to 200-konny motor prosto z rasowego clio RS. Start do 100 km/h trwa niewiele ponad 7 sekund. Ciężko o szybszego kuriera…