Fearless 28 to ponad ośmiometrowa luksusowa łódź motorowa - takie kabrio do rozbijania fal. Subtelny kształt zaprojektowali mistrzowie z Porsche Design. Co było natchnieniem? Nie da się ukryć, że tył przypomina unikatową carrarę GT - jedno z najpiękniejszych aut świata.

Fearless 28 to prawdziwy high-tech. Poszycie wykonano z włókien węglowych i szklanych. Kabina ocieka luksusowymi dobrami - sportowe fotele ze skórzaną tapicerką, szlachetne drewno tekowe, plus analogowe zegary Livorsi. Jeszcze nigdy łódź nie wyglądała tak dobrze.

Klasa porsche to także osiągi godne niemieckiej ikony. Jednak tu kryje się niespodzianka - 550 KM produkuje V10 prosto od amerykańskiej żmii - dodga vipera.

Ponad pół tysiąca koni bez trudu rozpędza motorówkę do 130 km/h - wtedy 340-litrowy zbiornik osusza się błyskawicznie. Natomiast płynąc spokojniej, ok. 60 km/h, paliwa wystarcza na 260 km stylowego rejsu.

W najbliższym czasie ma pojawić się więcej podobnych cacek sygnowanych przez Porsche Design. Przypłynie Fearless 68, czyli ekskluzywny jacht motorowy, i kilka innych fascynujących łodzi. Cena? Odpowiednio wysoka.