Japońska firma Mitsuoka Motor jest znana z dziwnych limuzyn i sportowych samochodów stylizowanych na retro. Jednak od niedawna można zamówić u nich auto do samodzielnego montażu. Kit car K-4 to coś w rodzaju skurczonego hotroda. Pojazd jest jednoosobowy, ma tylko 2,5 metra długości, a kierowca siedzi 10 cm nad ziemią.

Pod maskę inżynierowie zamknęli półlitrowy, dwucylindrowy motorek chłodzony powietrzem, podobny do tych z motocykli. Napęd na tylne koła przekazuje automatyczna skrzynia ze sportowym trybem zmiany biegów.

Silnik nie ma zbyt dużo roboty, bo cała konstrukcja waży tylko 180 kg. Na prostej drodze auto popędzi aż… 50 km/h, spalając tylko litr benzyny na 30 km. Producent może też nam wysłać wersję ekologiczną z silnikiem elektrycznym.

Mitsuoka chce rocznie wytwarzać 240 tych zabawek. Połowa z nich to K-4 czyli zestawy do skręcania w garażu. Producenci zarzekają się, że wystarczy 40 godzin by poskładać do kupy pół tysiąca części. Gotowy model dla leniwych nazwano Type R. Sympatyczny samochodzik kosztuje od 6,5 tysiąca dolarów (ok. 20 tysięcy zł).

Reklama