Karambol i utrudnienia w Jasienicy

Bielska policja poinformowała o karambolu, do którego doszło na drodze S52 w Jasienicy, w okolicach Bielska-Białej. W wypadku zderzyło się 13 samochodów, a 6 osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Jak tłumaczy rzecznik bielskiej policji st. sierż. Sławomir Kocur, na ekspresowym fragmencie drogi w kierunku Bielska-Białej kierowca nie zachował ostrożności i utracił panowanie nad autem.

Uderzył w barierki między pasami i nadłamał osłony, które zabezpieczają przed oślepianiem na łuku drogi. Ich fragmenty upadły na przeciwległy pas. Auta jadące z Bielska-Białej zaczęły hamować. Części nie udało się w porę wytracić prędkość i doszło do kolizji – poinformował Kocur.

Reklama

13 aut rozbitych. Nocny karambol na S52

Funkcjonariusze będą teraz pracować nad dokładną rekonstrukcją przebiegu zdarzenia. Czynności prowadzone na miejscu mają odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tak dużego karambolu.

Wypadek - utrudnienia w ruchu / Materiały prasowe / Shutterstock/policja

W miejscu zdarzenia występowały całonocne utrudnienia w ruchu, ale jak informują mundurowi, droga S52 jest już w całości przejezdna. Obecnie w okolicach Jasienicy nie ma już zatorów ani korków wynikających z nocnego wypadku.