Potrącił pieszą i uciekł. Policja znalazła sprawcę

W niedzielę (12.11) tuż przed godziną 7:00 miał miejsce wypadek, w którym piesza została potrącona na przejściu. Sytuacja zdarzyła się w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego. Kobieta z urazem miednicy i potłuczeniami trafiła do szpitala, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej.

Reklama

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie podejrzanego. Kluczowy okazał się zapis z monitoringu. Okazało się, że sprawca poruszał się wówczas Oplem Corsą III generacji. Odczytano też numery rejestracyjne, po których udało się ustalić właściciela pojazdu. Był nim 50-letni mężczyzna, mieszkaniec Brzeszcz.

Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu pozbawienie wolności

Opel Corsa sprawcy z widocznymi na zdjęciu uszkodzeniami maski / policja.pl

Mężczyznę zatrzymano w piątek 17 listopada w swoim miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli także poszukiwany samochód. Opel Corsa miał uszkodzenia przedniej części karoserii.

Zebrane dowody pozwoliły policji na postawienie zarzutów spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet na 3 lata. Ostateczny wymiar kary może być jednak inny i o wiele surowszy. Wpłynie na to jeszcze ucieczka z miejsca zdarzenia oraz obrażenia, których doznała piesza.