Reklama

Samsung Electronics zaprezentował swoje innowacje dla branży motoryzacyjnej, w tym 2-nanometrowy proces i tradycyjne rozwiązania 8-calowe…

Dyrektor Foundry Business w Samsung Electronics, doktor Siyoung Choi podkreślił, że firma stawia przed sobą poprzeczkę, by sprostać rosnącym wymaganiom w sektorze motoryzacyjnym. To szczególnie ważne, zwłaszcza jeśli spojrzymy przez pryzmat rozwijających się i zdobywających coraz większą popularność samochodów elektrycznych.

Samsung będzie zwiększał swoje możliwości dostarczania nowoczesnych rozwiązań, wśród których będą między innymi chipy AI do pojazdów autonomicznych, mikrosterowniki i półprzewodniki mocy (np. tranzystory, czy diody).

Pamięć eMRAM, nowoczesne procesy

Szczególnym osiągnięciem firmy jest planowane wprowadzenie do sektora technologii motoryzacyjnej pamięci eMRAM o rozmiarze 5 nanometrów. To półprzewodnik nowej generacji, charakteryzujący się szczególnie nie tylko szybkim odczytem i zapisem, ale też wyjątkową odpornością na wysokie temperatury.

Samsung Foundry Forum 2023 / Samsung

Plany obejmują także rozwój innych procesów półprzewodnikowych: 2-nanometrowego procesu i 8-calowych procesów BCD, będących idealnym rozwiązaniem w produkcji półprzewodnikowych elementów mocy.

Samsung również dąży do innowacji przekraczających tradycyjne podejście, oparte na prawie Moore'a, poprzez tworzenie sojuszu Multi-Die Integration (MDI) Alliance w ramach współpracy z partnerami z programu Samsung Advanced Foundry Ecosystem (SAFE).