Prokuratura przystąpiła do sprawy o wykroczenie - potwierdza w rozmowie z Radiem ZET rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Janusz Hnatko. Po zapoznaniu się z wyrokiem nakazowym, prokuratura wniosła sprzeciw, podnosząc zarzut rażącej niewspółmierności kary grzywny orzeczonej wobec obwinionego i domagając się rozpoznania sprawy na zasadach ogólnych. Tutaj uznano, że ta kara jest zbyt liberalna- dodaje.

Reklama

Szczegóły zdarzenia

Do incydentu doszło w październiku ubiegłego roku w Krakowie. Wówczas samochód prowadzony przez Jerzego S. uderzył w skuter. Aktor miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Kierowca jednośladu nie odniósł poważnych obrażeń.

Reklama

Śledztwo było prowadzone dwutorowo. "Policja badała sprawę wykroczenia, czyli spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Prokuratura zajęła się przestępstwem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. W tej drugiej sprawie, sąd skazał Jerzego S. na karę 12 tys. złotych grzywny i nakazał zapłatę 6 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Orzekł też trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych" - przypomina Radio ZET.