Do zdarzenia doszło w sobotę niedaleko Radomska (Łódzkie). 29-letnia kierująca mercedesem A45 nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w ogrodzenia trzech posesji, jaguara znajdującego się na terenie jednej z działek oraz słupy energetyczne, zrywając przy tym napowietrzne linie - relacjonowała Wlazłowska.

Reklama

Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, nie odniosła obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jej organizmie 0,8 promila alkoholu - podkreśliła. Podczas rozmowy z mundurowymi kobieta tłumaczyła, że przebywając na imprezie, pokłóciła się z partnerem i zdenerwowana wsiadła za kierownicę - zaznaczyła rzeczniczka radomszczańskiej policji.

Kobieta stanie przed sądem

29-latka mieszkanka województwa śląskiego odpowie przed sądem. Zgodnie z prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego grozi kara do 2 lat więzienia.

Reklama

"Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz kierowania pojazdami. W tym przypadku kobieta musi się liczyć również z koniecznością naprawienia szkód w mieniu, jakie wyrządziła" - wyjaśniła nadkom. Wlazłowska. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ ann/