Mitsubishi Colt wraca do gry po niemal 10 latach nieobecności. Jako pięciodrzwiowy hatchback nowy Colt stawi czoło takim wyjadaczom jak m.in. Volkswagen Polo, Toyota Yaris czy Opel Corsa.

Reklama

Nowy Colt to efekt umowy zawartej wiosną 2021 roku między Renault a Mitsubishi. Japończycy zdecydowali się wówczas na zakup dwóch najpopularniejszych w Europie modeli francuskiego koncernu. W efekcie kierowcy dostaną bliźniacze auta oparte na tych samych platformach, ale po zmianach zgodnych ze stylem Mitsubishi. Identyczne będą też silniki i skrzynie biegów.

Nowe Mitsubishi Colt jak klon Renault Clio

Proporcje nowego Colta to kształty znane z obecnego Renault Clio, czego dowodem może być pierwsze foto. Zresztą japoński model podobnie jak nowy ASX (odpowiednik japoński Captura) powstanie na platformie CMF-B, opracowanej przez alians Renault-Nissan-Mitsubishi. Z tej architektury korzysta też Nissan Juke czy Dacia Logan i Sandero.

Colt nowej generacji zaoferuje długą listę wyposażenia, w tym najnowsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Gama napędów obok konwencjonalnych silników przewiduje m.in. zespół hybrydowy.

Mitsubishi Colt 2023 / Mitsubishi
Renault CLIO / Renault / Jean-Brice Lemal jeanbricegmail

Mitsubishi Colt nowej generacji w sprzedaży pojawi się jesienią 2023 roku. Samochód będzie produkowany w zakładach Renault w Bursie w Turcji.

Mitsubishi Colt nowej generacji wjeżdża do sprzedaży

– Wprowadzenie nowego hatchbacka Colt i zapowiadanego wcześniej nowego ASX-a, obok podstawowego modelu Space Star i elektrycznego i hybrydowego Eclipse Cross PHEV, znacznie poszerzy naszą ofertę dla klientów w 2023 roku – powiedział Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe. – Mitsubishi Motors może poszczycić się długą historią w segmencie B, a oznaczenie Colt jest jej symbolem – z niecierpliwością czekamy na ten nowy rozdział w historii Colta i marki Mitsubishi Motors w Europie – podkreślił.

Nazwa Colt pojawiła się w 1962 roku i towarzyszyła wielu generacjom kompaktowych aut japońskiej marki na całym świecie. Poprzednia generacja, która była produkowana także w Europie, sprzedała się w latach 2004-2014 w tym regionie w liczbie ponad 400 tys. egzemplarzy.

Mitsubishi Colt 600 - 1962 rok / Mitsubishi
Mitsubishi Colt - 1. generacja, 1979 rok / Mitsubishi
Mitsubishi Colt - 2. generacja, 1983 rok / Mitsubishi
Mitsubishi Colt - 3. generacja, 1987 rok / Mitsubishi
Mitsubishi Colt - 4. generacja, 1991 rok / Mitsubishi
Mitsubishi Colt - 5. generacja, 1995 rok / Mitsubishi
Mitsubishi Colt 2023. Kultowy Japończyk powraca! / Mitsubishi