Policjantów o sytuacji poinformował internauta, który widział relację w sieci. Dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z aplikacji internetowych pewien mężczyzna relacjonuje na żywo swoją jazdę samochodem, w trakcie której pije alkohol. Z informacji przekazywanych podczas nagrania wynikało, że porusza się bmw i jeździ po terenie Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska – poinformował Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji.

Reklama

Kierowca miał ponad 1,6 promila

Reklama

Policjanci wybrali się w okolice Przytkowic. Jednocześnie zainstalowali na swoich telefonach wskazaną aplikację, i - mając od osoby zgłaszającej nick autora relacji - również rozpoczęli jego obserwację. W pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które ukazały się za szybą pojazdu 24-latka. Pojechali tam. Zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział młody mieszaniec powiatu wadowickiego – podał Izdebski.

Policjanci zatrzymali auto. Kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat – powiedział policjant.

Funkcjonariusze zaapelowali do kierowców o rozwagę. "Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce" – dodał Bartosz Izdebski.