Dacia Jogger to nowy samochód rumuńskiej marki. Producent przewidział go w wersji 5- i 7-osobowej. Zdaniem konstruktorów szczególnie w tej drugiej odmianie ma spełnić oczekiwania dużych rodzin, które nie mogą usiedzieć na miejscu. A podróżowanie ma ułatwić funkcjonalna i przestronna kabina czy sprytne relingi dachowe (wideo).

Reklama

Jogger jako samochód do buszowania poza utwardzonymi drogami z pewnością będzie ciut wyżej zawieszony, a karoserię przed kamieniami pryskającymi spod kół ochronią plastikowe nakładki. O powiązaniu ze światem SUV-ów ma też świadczyć nazwa. Końcówka "er" w słowie Jogger – niczym w Dacii Duster – ma przywodzić na myśl solidność i wytrzymałość.

Dacia Jogger - nowy model to skrzyżowanie vana i SUV-a? / Dacia

Nowa Dacia Jogger zamiast trzech modeli

Luca de Meo, dyrektor generalny Grupy Renault dąży do przywrócenia rentowności francuskiego giganta. Stąd m.in. okrojenie portfolio poszczególnych marek do rentownych modeli. W przypadku Dacii Jogger ma być substytutem trzech aut: vana Lodgy, użytkowego modelu Dokker i Logana MCV, czyli kombi oferowanego w poprzednim wcieleniu tego modelu.

Dacia Jogger oficjalnie zadebiutuje na początku września w czasie salonu samochodowego w Monachium. Teraz producent ujawnił jedynie zarys sylwetki nowego auta. Ciut więcej Jogger pokazuje na filmie.

Trwa ładowanie wpisu

Dacia Jogger plus Duster, Sandero i Logan

Dacia w Monachium poza premierą modelu Jogger pochwali się odmłodzonym modelem Duster, nową generacją Sandero i Logana oraz nowym logo.

Dacia w Monachium / Dacia
Dacia Duster / Dacia
Dacia w Monachium / Dacia