Wszystkie ofiary śmiertelne były pasażerami samochodu osobowego. - Na drodze lokalnej w miejscowości Elżbietów doszło do zderzenia dwóch pojazdów: osobowego i ciężarowego. Autem osobowym podróżowało pięć osób: dwoje dorosłych oraz trójka dzieci. Natomiast ciężarowym tylko kierowca. Niestety, w wyniku tego zdarzenia, wszystkie pięć osób podróżujące osobówką poniosły śmierć na miejscu - poinformował w rozmowie z TVN24 Rafał Krupa.

Reklama

Policja precyzuje, że do wypadku doszło na drodze lokalnej łączącą drogę krajową numer 50 z DK 92, to trasa z Sochaczewa do Szymanowa. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym, który poruszał się drogą z pierwszeństwem. Doszło do zderzenia pojazdów.

Wszystkie osoby podróżujące autem osobowym poniosły śmierć na miejscu. Jak podaje RMF FM, ofiary to dwie dorosłe kobiety i troje dzieci, najprawdopodobniej w wieku od 5 do 12 lat. Jedno z dzieci służby reanimowały na miejscu, jednak bez powodzenia. - Strażacy przystąpili do resuscytacji jednej osoby, dziecka. Działania te nie przyniosły efektu, lekarz potwierdził zgon 5 osób, kierowca ciężarówki nie doznał obrażeń - mówi Rafał Krupa z sochaczewskiej straży.

Samochód po uderzeniu wpadł w pole. Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policjanci i prokurator zbierają dowody i zabezpieczają ślady. Zabezpieczono tachograf z ciężarówki. To pozwoli określić prędkość ciągnika siodłowego w momencie zderzenia.

Reklama