W Środzie Wielkopolskiej na jednym z osiedli od pewnego czasu dochodziło do uszkodzeń samochodów. Ktoś rysował karoserie aut stojących na parkingu.

Reklama

– Niekiedy uszkodzenia były na tyle poważne, że porysowany ostrym narzędziem był dosłownie cały samochód. Choć za każdym razem atakowane było inne auto to policjanci nie mieli wątpliwości, że robi to ciągle ta sama osoba – relacjonują mundurowi.

Zniszczony samochód / Policja
Reklama

Wreszcie kryminalni zatrzymali mężczyznę stojącego za uszkodzeniami aut. Sprawcą okazał się 71-letni mieszkaniec osiedla. Zaskakujący może być powód popełnionych przestępstw.

– Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna niszczył cudze pojazdy prawdopodobnie z powodu tego, że inni kierowcy stawiali swoje auta na jego ulubionym miejscu parkingowym – wyjaśnia policja ze Środy Wielkopolskiej.

Funkcjonariusze zauważają, że mężczyzna swoim postępowaniem wyrządził szkody na kilka tysięcy złotych. – Niszczenie cudzej rzeczy to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat – wyliczyli.

Zniszczony samochód / Policja