Gawroński dodał, że kobieta przebywa na oddziale neurochirurgicznym, jej mąż i syn na chirurgii. Do wypadku doszło 1 stycznia na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu. Około godziny 18 BMW zderzyło się czołowo z volkswagenem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 42-letni kierowca BMW, jadąc od Ronda Solidarności, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z volkswagenem Golfem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z powiatu ostrowskiego - powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Reklama

Kierowca BMW miał 1,5 promila

W zdarzeniu poszkodowani zostali pasażerowie volkswagena: 43-letni mężczyzna, jego 42-letnia żona oraz dwóch synów w wieku 14 i 15 lat. Najciężej ranny został 14-latek, który kilka godzin później zmarł w kaliskim szpitalu. Anna Jaworska - Wojnicz z kaliskiej policji powiedziała, że badanie wykazało, że kierowca BMW był nietrzeźwy; miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

42-latek nie doznał poważnych obrażeń ciała, dlatego trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu - powiedziała rzecznik.

Reklama