Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda przekazała, że w czwartek ws. zabójstwa kobiety zostanie wszczęte śledztwo. "Sprawca przebywa w szpitalu w ciężkim stanie uniemożliwiającym przeprowadzenie z nim czynności procesowych" – powiedziała.

Reklama

Śledczy przesłuchali dwóch bezpośrednich świadków zdarzenia, którzy podróżowali autem za dwoma samochodami, którymi jechali ofiara i napastnik. "Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż kuchenny, prawdopodobnie narzędzie zbrodni" – powiedziała prokurator. Dodała, że w czwartek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety.

W środę w miejscowości Kopydłówek 29-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego zajechał drogę samochodem 28-letniej kobiecie podróżującej autem ze swoją dwuletnią córką. "Po zatrzymaniu samochodu zadał jej jeden lub kilka ciosów trzymanym w ręku nożem kuchennym" – powiedziała Marańda. Po ataku napastnik próbował popełnić samobójstwo zadając sobie ciosy tym samym nożem.

Śmiertelnie ranna kobieta miała wyjąć z samochodu córkę i przekazać ją bezpośrednim świadkom zdarzenia. "Dwuletnia dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń, niemniej z uwagi na dobro dziecka, bardziej prewencyjnie, została przewieziona do szpitala na obserwację" – powiedziała Marańda.

Nieoficjalnie, według ustaleń PAP, motywem zbrodni, miała być zazdrość mężczyzny o 28-latkę, która wcześniej się z nim rozstała.

Za zabójstwo grozi kara od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.