Toyota C-HR zadebiutowała w 2016 roku. Awangardowy styl na jaki zdobyli się wtedy Japończycy wpadł w oko europejskich kierowców – już w pierwszym roku kupili 120 tys. sztuk tego auta, co przełożyło się na 10 proc. udział w segmencie. Do dziś hybrydowe odmiany (dobrze znana 1.8/122 KM i nowej generacji 2.0/184 KM Dynamic Force) wybrało ponad 400 tys. Europejczyków. W Polsce C-HR jest liderem swojego segmentu. A teraz japoński producent ogłosił, że w 2021 roku rodzina tego modelu zostanie odświeżona i powiększy się o dwie nowe wersje...

Reklama
Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota

Nowa Toyota C-HR GR Sport śladem Corolli

Pierwsza to C-HR GR Sport inspirowana modelami wyczynowymi z linii GR oraz barwami TOYOTA GAZOO Racing, czyli motorsportowego działu Toyoty. Tym samym crossover dołączy do Corolli, która także jest dostępna w tej drapieżnej odmianie. Lista znaków szczególnych pikantnej wersji obejmuje m.in. specjalnie zaprojektowany pas przedni z czarnym tłem emblematu marki, a także przyciemnionym wnętrzem kloszy lamp, z kolei środkową część zderzaka oraz otoczenie lamp przeciwmgielnych wykończono w kolorze Piano Black. "Truskawką na torcie" jest chromowany grill, a także nowy i ostrzej stylizowany spojler przedni. Progi i dół drzwi ochraniają lśniące czernią nakładki. Wersja GR Sport dostępna jest w siedmiu dwukolorowych wersjach, w tym w zupełnie nowym połączeniu szarego lakieru Dynamic Grey z czarnym dachem.

Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota
Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota

W środku czeka sportowy wystrój z czarną podsufitką i głęboko profilowane fotele pokryte skórzaną tapicerką z elementami alcantary w kolorach zespołu Toyota Gazoo Racing (w opcji w pełni skórzana). Specjalnie do tej wersji kierownicę obszyto perforowaną skórą. Przeszycia czerwoną nicią są także przy lewarku zmiany biegów. Do tego dochodzą nakładki progowe, oznaczenia GR Sport, przycisk Start z logo GR, a także animacja ekranu z akcentami GR.

Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota

Wyposażenie także jest z wyższej półki. Toyotę C-HR GR Sport wyróżniają przyciemniane szyby tylne, inteligentny kluczyk, przednie światła w technologii LED, automatycznie składane lusterka, podgrzewanie przednich siedzeń oraz elektryczna regulacja fotela kierowcy, a spis opcji zawiera system nawigacji satelitarnej Toyota Touch 2 with GO oraz system Premium Audio JBL z 8 głośnikami i subwooferem.

Nowe opony Continental Premium Contact 6 (225/45), zwiększają przyczepność przedniej osi i sztywność na zakrętach, co skutkuje większą stabilnością na drodze i mniejszą podsterownością / Toyota

C-HR GR Sport. Lepsze prowadzenie

Na pokrycie obietnic, które daje dynamiczna stylizacja wersja GR Sport ma nowe, lżejsze od standardowych opony Continental Premium Contact 6 (225/45) nawinięte na 19-calowe alufelgi oraz przeprojektowane zawieszenie i bardziej bezpośredni układ kierowniczy. Taki zestaw modyfikacji powinien korzystnie wpłynąć na poprawę dynamiki jazdy. SUV będzie posłusznie wykonywać polecenia kierowcy, a nadwozie zachowa neutralną charakterystykę podczas agresywnej jazdy.

Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota

Toyota C-HR Executive z odrobiną luksusu

Druga nowa odmiana C-HR to Executive. Samochód w tej wersji debiutuje w dwóch nowych dwukolorowych kompozycjach, a paleta została rozszerzona o zupełnie nowy lakier – Oxide Bronze. Standardem są także nowe 18-calowe alufelgi o 10 podwójnych ramionach, a opcją – tapicerka skórzana w wariancie Leather Beige z elektrycznie sterowanym fotelem kierowcy, dostępna w pakiecie VIP.

Toyota C-HR Executive 2021 / Toyota

Więcej strażników kierowcy

Wszystkie wersje C-HR z roku modelowego 2021 dostaną najnowszą wersję zestawu systemów Toyota Safety Sense. Do układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia dołączy asystent kierowania, który jest połączony z funkcją wykrywania pieszych w dzień oraz z układem zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach. Ten ostatni najpierw ostrzega, a także automatycznie hamuje, gdy kierowca, skręcając w lewo lub w prawo, może zderzyć się z nadjeżdżającym autem lub nadchodzącym pieszym.

Toyota C-HR Executive 2021 / Toyota

Ulepszona Toyota C-HR będzie wyposażona także w asystenta utrzymania pasa ruchu. Nowe systemy wsparcia kierowcy i bezpieczeństwa czynnego zawierają też działający w pełnym zakresie prędkości adaptacyjny tempomat, który w połączeniu z systemem odczytywania znaków drogowych tworzy inteligentny adaptacyjny tempomat IACC. System ten potrafi automatycznie zwolnić lub przyspieszyć do wartości na znakach.

Sprzedaż Toyoty C-HR w wersji GR Sport rozpocznie się w styczniu 2021 roku. Odświeżona wersja Executive już dostępna w salonach japońskiej marki.

Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota
Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota
Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota
Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota
Toyota C-HR GR Sport 2021 / Toyota