KiaCharge debiutuje w Polsce. W ten sposób koreańska marka na preferencyjnych warunkach otwiera kierowcom swoich samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in dostęp do ponad 170 tys. punktów ładowania w 29 krajach w Europie. Korzyścią jest nie tylko niższa cena, ale też porządek – na koniec miesiąca użytkownik e-auta koreańskiej marki dostaje jedną fakturę, a podróżując nie musi mieć przy sobie kliku kart czy aplikacji od różnych operatorów.

Reklama
Kia e-Niro wyposażona w akumulator o pojemności 64 kWh na jednym ładowaniu może przejechać do 455 km / Kia

Jedna aplikacja i karta do wszystkich ładowarek

KiaCharge będzie łącznikiem z elektrycznymi e-Niro i e-Soul oraz hybrydami ładowanymi z gniazdka (XCeed PHEV i Ceed kombi PHEV). Niebawem dojdzie Sorento plug-in i kolejne… Jak zapowiada firma dzięki aplikacji będzie można sprawdzić aktualny zasięg auta, zaplanować trasę czy znaleźć najbliższą stację ładowania. Aplikacja pozwoli także na wykupienie jednej z trzech taryf: Easy, Plus lub Advanced.

  • Easy – dla osób, które rzadko korzystają z publicznej infrastruktury. Aktywacja taryfy kosztuje 9,75 zł. Opłata za sesję to 3,14 zł. Ładowanie na stacji IONITY o dużej mocy (HPC) - 3,51 zł/kWh.
  • Plus – to rozwiązanie ma trafić w gust kierowców regularnie ładujących auta na ogólnodostępnych stacjach. W ocenie Kia taryfa zaoferuje korzystniejsze ceny za każde pojedyncze ładowanie samochodu.
  • Advanced – zapewnia stałe ceny, niezależnie od wybranego operatora. Taryfa adresowana do klientów firmowych i managerów, którzy zarządzają flotą samochodów.

CENNIK do 31 grudnia 2020 roku

KiaCharge - CENNIK do 31 grudnia 2020 roku / Kia

CENY od 1 stycznia 2021 roku

KiaCharge - CENY od 1 stycznia 2021 roku / Kia

Debiut KiaCharge w Europie i NOWY samochód elektryczny

– Dzięki usłudze KiaCharge użytkownicy zyskują dostęp do rozbudowanej sieci stacji ładowania za pomocą jednej karty typu RFID (radio-frequency identification) lub aplikacji. Informacje o punktach ładowania obejmują status ładowarki (zajęta/wolna), dojazd, wymagany kabel do ładowania itp. – powiedziała dziennik.pl Monika Krzesak, PR Manager Kia Motors Polska. - W 2021 roku zadebiutuje nowy elektryczny model marki Kia, w którym wszystkie informacje na temat punktów ładowania będą dostępne w nawigacji. Ta sama baza danych będzie zasilała zarówno aplikację, jak i system nawigacyjny – wyjaśniła.

Kia e-NIRO oraz e-Soul / Kia

KiaCharge w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona w siedmiu europejskich krajach – do Polski, Włoch i Hiszpanii wkrótce dołączą Austria, Francja, Niemcy i Szwajcaria. W czwartym kwartale 2020 roku usługa zacznie działać również w Wielkiej Brytanii. Stopniowo usługą KiaCharge będą objęte kolejne europejskie kraje.

Z badania agencji McKinsey wynika, że w ciągu najbliższych 10 lat zapotrzebowanie na publiczne stacje ładowania wzrośnie o 35 procent. Do tego analitycy podkreślają: w nadchodzących latach coraz więcej kierowców zdecyduje się na przesiadkę z samochodu napędzanego spalinową jednostką napędową na auto z silnikiem elektrycznym.

Kia XCeed plug-in / Kia