Hyundai Kona Electric, czy jednak Ioniq Electric albo hybryda plug-in? Kiedy już zapadnie decyzja, wtedy do nowego samochodu na prąd będzie można zamówić w salonie koreańskiej marki domową ładowarkę typu wallbox. Urządzenia dostarczy GreenWay, którego fachowcy na życzenie zamontują zakupioną stację.

Reklama

Jak udało się nam ustalić ładowarka, którą będzie można kupić w salonach Hyundaia, kosztuje ok. 4,5 tys. zł. Standardowo wyposażona jest w 5-metrowy przewód z wtyczką Typ 2 zamontowany na stałe. Moc ładowania - do 22 kW. GreenWay w swojej ofercie ma ją jako urządzenie Enelion Stilo. Zdaniem operatora wallbox przyspiesza prędkość ładowania nawet 7 razy w porównaniu do zwykłego gniazdka.

Ładowarka Hyundaia / Hyundai
Zdaniem GreenWay z domową ładowarką prędkość ładowania można zwiększyć nawet 7 razy w porównaniu do zwykłego gniazdka / GreenWay

Do tego GreenWay w ramach umowy oferuje dilerom Hyundaia instalację i zarządzanie stacjami ładowania przy salonach. Spółka ma też zapewnić pomoc przy odbiorach technicznych realizowanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Hyundai KONA Electric / Hyundai / ULISONNTAG

– Nasza oferta obejmuje nie tylko dostęp do własnej sieci ładowania, ale także kompleksowe usługi związane z dostawą, budową i zarządzaniem ładowarek należących podmiotów trzecich. Chcemy dzięki temu wspierać rozwój elektromobilności, a posiadaczom samochodów elektrycznych zapewniać dostęp do doświadczeń, jakie zabraliśmy rozwijając największą sieć ładowania w Polsce – powiedział Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Współpraca z Hyundai Motor Poland jest w tym kontekście dla nas bardzo ważna, gdyż dotyczy stacji instalowanych w domach, czy siedzibach firm. Zaspokojenie potrzeb kierowców elektryków w tych obszarach to podstawa komfortu korzystania z aut elektrycznych ocenił.

– Liczymy, że poprzez wdrożenie kompleksowej oferty w zakresie stacji ładowania we współpracy z GreenWay Polska istotnie zwiększamy atrakcyjność naszej dynamicznie rozwijającej się gamy samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in marki Hyundai. Cieszymy się, że wspólnie robimy kolejny krok rozwijający elektromobilność w naszym kraju – skwitował Rafał Krajewski, dyrektor działu posprzedażnego Hyundai Motor Poland.

Hyundai KONA Electric / Hyundai / ULISONNTAG