Toyota Corolla 2.0 Hybrid czy Lexus CT 200h? A może coś większego? W Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 68 działa już nowy salon, w którym pod jednym dachem można porównywać i oglądać aut obu japońskich marek.

Reklama

Salon został zbudowany według innowacyjnej koncepcji wielofunkcyjnego, luksusowego centrum motoryzacyjnego, w którym klienci mają w jednym miejscu dostęp do wszelkiego rodzaju usług i pomocy wykwalifikowanych pracowników salonu, zgodnie z japońską zasadą gościnności Omotenashi. To pierwszy taki salon samochodowy w naszym kraju – powiedział dziennik.pl Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Diler Toyota Romanowski Kraków oraz Lexus Kraków otworzył nowy salon Toyoty i Lexusa. Jest to pierwsza w Polsce zintegrowana stacja obu marek i obecnie jeden z największych salonów samochodowych w Europie / Materiały prasowe

Pod jednym dachem czekają nowe samochody Toyoty i Lexusa. Przewidziano też salon zakupu i sprzedaży aut używanych wszystkich marek, punkt wynajmu samochodów, serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy oraz sprzedaż części zamiennych i akcesoriów. Na miejscu można również wybrać ubezpieczenie i finansowanie.

– Wyróżnikiem nowego krakowskiego salonu Toyoty i Lexusa jest Romanowski Detailing & Car Spa – autodetailing samochodów wszystkich marek, czyli profesjonalna, wieloetapowa pielęgnacja pojazdu – podkreślił Mularczyk. A to oznacza, że specjaliści oferują oczyszczenie, konserwację, renowację i zabezpieczenie auta powłoką ceramiczną lub folią ochronną.

Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media

Czołówka w Europie

– Centrum Toyoty i Lexusa w Krakowie to jeden z największych salonów samochodowych w Europie podkreślił Mularczyk.

Powierzchnia użytkowa wynosi 13 500 m2. Dla porównania poprzedni salon Lexusa miał 2500 m2.

W nowym czteropiętrowym budynku ze stali i szkła z dwoma kolejnymi poziomami pod ziemią zastosowano ekologiczne rozwiązania, takie jak zielony dach o powierzchni 1650 m2 oraz kontrakt na energię o certyfikowanym pochodzeniu ze źródeł odnawialnych. Salon każdej z obu marek pozwala wyeksponować po 20 samochodów. Kolejne siedem aut jest widocznych z rampy widokowej od strony ul. Zakopiańskiej. Z kolei sekcja aut używanych może pomieścić 80 pojazdów. Serwis mechaniczny wyposażony w 18 podnośników jest połączony ze stacją kontroli pojazdów oraz pełną linią diagnostyczną. Kierowcy mogą korzystać z myjni ręcznej i automatycznej.

Toyota i Lexus pod jednym dachem / Materiały prasowe
Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media
Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media
Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media
Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media
Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media
Toyota i Lexus pod jednym dachem / Media