Opel Mokka nowej generacji to SUV, który pod karoserią skrywa napęd elektryczny, a na pokładzie wita rewolucyjnym kokpitem o nazwie Pure Panel. Całkowicie cyfrowym, maksymalnie uproszczonym w obsłudze i z minimalną liczbą przycisków.

Reklama

– Po raz pierwszy udostępniamy naszym klientom Opel Pure Panel. Duże wyświetlacze, płynnie zintegrowane w jednym poziomym formacie informacyjnym, minimalna liczba fizycznych elementów sterujących i przejrzyste informacje cyfrowe, pozbawione wszystkiego, co zbędne – wszystko to razem składa się na optymalną obsługę użytkownika – powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. stylistyki marki Opel.

Opel Mokka / Opel

Na ekranach Opel Pure Panel kierowca już na pierwszy rzut oka zobaczy wszystko, co potrzebne i najważniejsze, np. parametry elektrycznego napędu i stan energii w akumulatorze. Ograniczona liczba przycisków oraz elementów sterujących ma zadbać o właściwą równowagę pomiędzy cyfryzacją, a czysto intuicyjną obsługą, bez konieczności przechodzenia w głąb menu. Czysty panel modelu Mokka to przełom w stylistyce wnętrz tworzonych przez projektantów Opla – zdradza, jak będą wyglądać nowe modele niemieckiej marki z lat 2020 – czyste, precyzyjne, minimalistyczne.

Opel Mokka / Opel
Reklama

Co ciekawe, przedsmak tego rozwiązania widzieliśmy już na przykładzie prototypowego modelu GT X Experimental, który Opel przywiózł do Warszawy na specjalny pokaz wiosną zeszłego roku. Siedząc wówczas za kierownicą największe wrażenie robił pokaźny ekran prezentujący wskaźniki. Nie było tam przycisków czy przełączników – wszystkie funkcje auta uruchamiało się przez wyświetlacz. Nawet wloty powietrza zostały ukryte za ekranami. Na skrajnych monitorach po lewej i prawej stronie był widoczny obraz z kamer wysuwanych na bokach nadwozia.

Opel GT X Experimental / dziennik.pl

Uproszczono również stylistykę kierownicy, której środkowy moduł nawiązuje kształtem do przodu karoserii auta. Diodowe logo marki pozostaje nieruchome niezależnie od położenia wieńca. Nam jej wygląd przypomina kierownice stosowane w modelach z lat 60. i 70. ubiegłego wieku - wtedy Ople Kapitan, Admiral i Diplomat (seria KAD) były najbardziej prestiżowymi modelami w ofercie marki.

Opel Mokka nowej generacji w sprzedaży pojawi się na początku 2021 roku i jako pierwsze na rynek wjadą modele elektryczne.

Opel GT X Experimental / dziennik.pl
Opel GT X Experimental / dziennik.pl
Opel GT X Experimental / Opel
Opel GT X Experimental / Opel
Opel GT X Experimental / Opel