W czasie przestoju fabryki wdrażaliśmy wzmocniony protokół ochrony zdrowia, w ścisłej współpracy z naszymi partnerami społecznymi oraz personelem medycznym. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, potwierdzonemu audytem, który odbył się 10 maja, możemy spokojnie i w sposób bezpieczny wznowić produkcję silnika PureTech w dniu 18 maja – powiedział Janusz Puzoń, dyrektor fabryki jednostek napędowych Groupe PSA w Tychach.

Reklama

Agnieszka Brania, kierownik ds. komunikacji zakładów produkcyjnych Groupe PSA w Polsce, zaznaczyła, że od początku kryzysu zdrowotnego Covid-19 priorytetem była ochrona zdrowia pracowników i zapewnienie stabilnej pozycji firmy.

– W okresie przestoju produkcyjnego Groupe PSA wdrożyła protokół wzmocnionych środków ochrony zdrowia dostosowany do specyfiki każdego z zakładów przemysłowych, sieci sprzedaży i jednostek badawczo-rozwojowych – podkreśliła.

W zakładzie w Tychach pracuje około 600. Zawieszenie produkcji w drugiej połowie marca to efekt decyzji władz Grupy PSA, które zdecydowały o wstrzymaniu taśm wszystkich swoich europejskich fabryk w związku z postępującą pandemią koronawirusa.