Policja poinformowała o tragicznym wypadku na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Pawłowo. Doszło tam do zderzenia Mitsubishi Fuso Canter na amerykańskich numerach z czarnym Audi A6.

Reklama

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Audi jadąc w kierunku Gdańska z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Audi relacjonował podinsp. Grzegorz Osiński z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. – Kierującym samochodem ciężarowym był 60 letni obywatel USA, który z obrażeniami kończyn dolnych został przewieziony do szpitala w Płońsku. Kierowca z ciężarówki był trzeźwy – podkreślił.

Jak widać z policyjnego zdjęcia z miejsca wypadku, wysoko zawieszona ciężarówka wjechała na A6 i złamała na pół. Auto osobowe zostało zgniecione.

Chwilę po wypadku media obiegła informacja, że kierowcą campera był Amerykanin, który jeszcze w 2014 roku planował odbyć podróż dookoła świata. Samochód zbudował na bazie Mitsubishi Fuso Canter z napędem 4x4. W trakcie wyprawy mieszkał w specjalnym kontenerze za kabiną – ten aluminiowy dom na kołach był wyposażony w kolektory słoneczne, instalację elektryczną oraz system oczyszczania wody.

Reklama

Wybór akurat tego modelu pod zabudowę miał podróżnikowi zapewnić możliwość naprawy właściwie w każdym miejscu na globu, ponieważ Fuso jest sprzedawany niemal na całym świecie.