Koniec z formą "Pani Anno". KGP strofuje policjantów z drogówki

| Aktualizacja:

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaleca policjantom ruchu drogowego, aby przestali używać wobec kontrolowanych osób form typu "Pani Anno" czy "Panie Andrzeju". To reakcja na skargi kierowców.

wróć do artykułu
  • ~Adamek
    (2019-05-31 10:32)
    I bardzo dobrze. Wstarczy posłuchać te oratorskie popisy policjantów w programie "Stop drogówka". To takie w stylu " kuchennego plotkarstwa" i wygląda jakby na siłę szukali sobie kumpli i znajomych. Pomijając fakt że wysławianie jest czasami żenujące to powinni jak w wojsku, opanować formułki i się nie wysilać na własne produkcje literackie.
  • ~Danka olsztyn
    (2019-05-31 10:01)
    Już kompletnie ludziom odbija. Co za różnica pani Anno czy pani Kowalska.
  • ~J.K
    (2019-06-01 19:15)
    teraz będzie obywatelu i obywatelko
  • ~Polcjant Józef ze Szczytna
    (2019-05-31 18:11)
    Jestem Plicjantem z Droguwki ze Szczytna a pohodze z Grajeva. I wale wszystkim wam na ty i imnieniem zdrobniwszy te imnie! Jak kto mnię spotkał gdy gom karciwszy finansowo to pamięta.
  • ~Dybek
    (2019-06-01 14:53)
    Jeszcze trochę to będą się do ludzi musieli zwracać per "Osobo ludzka " bo się transwestyci obrażać bo przecież "On czuje się kobietą " mimo że jest mężczyzną . A co z tymi którzy czują się kozą na przykład ? :D Ludzie puknijcie się w łeb czasami z tą poprawnością polityczną ! Tak macie na imię to tak się do was zwracają . W czym wy macie problem ? Nie lubicie swojego imienia to sobie zmięcie, a nie robicie jakieś durne akcje .
  • ~czapamc2
    (2019-05-31 10:51)
    Naprawdę nie ma innych problemów?
  • ~otwieracz puszek
    (2019-05-31 11:07)
    To jest słuszne, użycie Pan/Pani z imieniem zakłada pewną znajomość. ale niezbyt bliską. Jeśli się kogoś nie zna, to jest traktowanie protekcjonalnie lub nawet lekko pogardliwe. Ileś lat temu menydźerowie z Empiku naczytali się amerykańskich książek, gdzie tak zalecali, że to niby tworzy bliskość, W USA tak, ale w Polsce to prawie jakby komuś dać w pysk. Efekt był taki, że przestałem cokolwiek kupować w Empiku.
  • ~Polonista/Polonistka
    (2019-05-31 10:51)
    Pismo ok. Ale teraz trzeba Paniom Policjantkom i Panom Policjantom objaśnić: która z form zwracania się do kobiet jest poprawna. Proszę Pani czy może Proszę Panią. A Ty już wiesz?
  • ~Roman
    (2019-05-31 19:44)
    Poszli po rozum do głowy. Takie zwracanie drażni, jest jakby konfidencjonalne. Wystarczy Pan \ Pani i wszystko zrozumiałe.
  • ~amelie2
    (2019-06-02 10:44)
    Takie niewłaściwe i poufałe zwracane się do obcych ludzi jest nagminnie stsowane przez wielu prymitywnych urzędników, nauczycieli, ankieterów a także policjantów. Zwrot "proszę pani" jestt zamieniany na "proszę panią" i dobrze, bo od razu wiem z kim mam do czynienia.

Może zainteresować Cię też: