W piątek po godz. 22 drogowcy rozpoczną kolejny, ostatni już etap remontu na ul. Wiertniczej w Wilanowie. Do poniedziałkowego poranka, zamknięta zostanie wschodnia jezdnia ulicy od ul. Ostrej do Augustówki. Przejezdne będą skrzyżowania ulic: Wiertniczej z Augustówka, Powsińską, Nałęczowską. Natomiast nie będzie dojazdu do Wiertniczej od ul. Łowczej. Objazd został wytyczony: al. Wilanowską, Jana III Sobieskiego i Nałęczowską. Autobusy linii: 131 (w kierunku Centrum) oraz 180 zostaną skierowane na trasy objazdowe poprowadzone ulicami: al. Wilanowską, Jana III Sobieskiego, Nałęczowską.

Reklama

Od soboty do 23 października zmieni się organizacja ruchu w okolicy ul. Strażackiej. Wyjazd z niej na Żołnierską w kierunku Marsa zostanie zamknięty. Kierowcy chcący pojechać ze Strażackiej w kierunku Marsa powinni pojechać na węźle w kierunku Zielonki i zawrócić na węźle Czwartaków. Autobusy linii 143 w kierunku krańca GUS pojadą trasą: Strażacka – rondo Granzowa – przejazd kolejowy – Chełmżyńska.

W piątek tramwajarze zaczną remont torów na pętli Młociny w rejonie Nocznickiego. Tam, w związku z remontem przejazdu przez torowisko w północnej części ronda przy zjeździe na pętlę Młociny nie będzie możliwości skrętu w lewo z Kasprowicza w Nocznickiego. Zamknięty odcinek będzie można objechać ulicami Przy Agorze, Marymoncką, al. gen. Marii Wittek. Tramwaje linii 11, 33 oraz N41 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Uruchomiona zostanie również autobusowa linia zastępcza Z33 na trasie: Metro Młociny – Nocznickiego – Wólczyńska – Al. Reymonta – Broniewskiego – Park Olszyna.

W niedzielę w godz. 12-15 odbędzie się dziesiąta edycja biegu "Biegnij Warszawo". Sportowcy pokonają 10 km w towarzystwie uczestników marszu "Maszeruję-Kibicuję". Trasa biegu wytyczona została: Czerniakowską (jezdnia w kierunku Wilanowa) – Chełmską – Belwederską (jezdnia w kierunku centrum) – Spacerową (w kierunku centrum) – Goworka – Puławską (w kierunku centrum) – Bagatela – Al. Ujazdowskimi (w kierunku centrum) – Piękną – Marszałkowską (w kierunku centrum) – Al. Jerozolimskimi (w kierunku Wisły) – Nowym Światem przez pl. Trzech Krzyży (jezdnia w kierunku Mokotowa) – Al. Ujazdowskimi – J. Matejki – Wiejską – Górnośląską – Myśliwiecką – Łazienkowską. W związku z organizacją imprezy od 7 do 10 października nie będzie można parkować na Łazienkowskiej, Wilczej na odc. od ul. Marszałkowskiej do ul. Kruczej (po stronie południowej).

Reklama

O godz. 12.25 z ul. Szwoleżerów wyruszy marsz "Maszeruję-Kibicuję", którego uczestnicy przejdą ulicami: Szwoleżerów – Agrykola – Al. Ujazdowskimi – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskimi – Agrykola – Myśliwiecką – al. Kusocińskiego. Normalny ruch zostanie przywrócony ok. godz. 15. Autobusy linii 107, 108, 111, 116, 117, 118, 119, 127, 131, 141, 158, 159, 162, 166, 167, 168, 171, 180, 185, 187, 195, 222, 501, 507, 517, 519, 521, 522 i 525 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Ponadto w piątek i w niedzielę zaplanowane są cztery zgromadzenia publiczne, które spowodują utrudnienia w ruchu. W piątek w godz. 12-15 zgromadzenie przejdzie ulicami: Mysia, Bracka, Żurawia (pod prąd), Krucza, Wspólna przed gmach Ministerstwa Energii. W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy linii 107 mogą zostać skierowane na trasę objazdową: w kierunku Kierbedzia: Al. Jerozolimskimi – Marszałkowską – pl. Konstytucji (zawrotka wokół pl. Konstytucji) - Piękną i dalej swoją trasą; w kierunku Esperanto: Al. Jerozolimskimi – Kruczą i dalej swoją trasą.

Również w piątek w godz. 18-21 odbędzie się zgromadzenie publiczne przy ul. Jasnej 14/16.

Z kolei w niedzielę w godz. 11-12.30 uczestnicy zaplanowanego zgromadzenia zbiorą się na pl. Trzech Krzyży a następnie przemaszerują: Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy. W godz. 13-17 uczestnicy innego zgromadzenia rozpoczną spotkanie również na pl. Trzech Krzyży i przemaszerują Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem do Miodowej 17/19.