Trwający od kilku miesięcy proces poszukiwania inwestora dla Solarisa, wszedł w nowy etap. Firma podpisała umowę z hiszpańską grupą CAF, która pozwala na negocjowanie szczegółów transakcji – podała spółka z podpoznańskiego Bolechowa.

Reklama

CAF to hiszpański producent, z ponad stuletnia historią, notowany na hiszpańskiej giełdzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych. Firma zajmuje się także najnowszymi rozwiązaniami dla transportu miejskiego w tym e-mobilności.

– W procesie rozmów z potencjalnymi inwestorami dla Solarisa, rozpatrywałam oferty zarówno z rynku polskiego jak i innych krajów. Jestem przekonana, że wybierając CAF jako inwestora dla Solarisa, zapewniona zostanie obiecującą przyszłość dla marki, jej klientów i pracowników – powiedziała Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A. i dodała, że CAF ma właściwą wizję rozwoju dla spółki i będzie w stanie rozwinąć potencjał Solarisa na skalę globalną.

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Firma została założona w 1996 roku, przez Solange i Krzysztofa Olszewskich.

Reklama

Do tej pory Solaris dostarczył do 32 państw na świecie ponad 16 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Dalsze informacje na temat transakcji mają pojawić się w najbliższych tygodniach.