W 1992 roku Mitsubishi zaprezentowało auto o drapieżnej nazwie lancer evolution - przez dziesięć generacji samochód wypracował sobie miano legendy. To był prawdziwy hit! Teraz po 25. latach nowa karta historii marki z Japonii będzie zapisywana szerokim śladem opony współczesnego wcielania modelu o nazwie e-Evolution.

Reklama

Zgodnie z dzisiejszymi trendami

Mitsubishi e-Evolution jest na razie prototypem, ale w ocenie konstruktorów zapewnia niesamowite osiągi. I wiele wskazuje na to, że nie są to słowa rzucane na wiatr - pod aerodynamiczną sylwetkę SUV-a coupe twórcy połączyli układ 4x4 z napędem elektrycznym i sztuczną inteligencją. A te trzy elementy można uznać za specjalność inżynierów japońskiej marki.

e-Evolution pojawia się w szczególnym dla Mitsubishi czasie. Dokładnie 100 lat temu zadebiutował pierwszy samochód tej firmy - model A, który był jednocześnie pierwszym japońskim autem produkowanym seryjnie.

Więcej szczegółów można spodziewać się pod koniec października. Wtedy samochód w czasie wystawy w Tokio odbędzie się premiera e-Evolution.

Mitsubishi