- Uwaga kierowcy. W ostatnim czasie na drogach GMINY KACZORY można spotkać specjalnie montowane w drodze urządzenia służące do przebijania opon. To nie są żarty - alarmują na swoim profilu facebookowym strażacy z OSP Kaczory.

Reklama

Ze zdjęć wynika, że ktoś wywierca w asfalcie otwory, w których montuje kilkucentymetrowy przedmiot z ostrą krawędzią - wygląda to jak skrócone dłuto ub przecinak. Najechanie na taki szpikulec kończy się przebiciem opony. Na domiar złego rozsypywane są też specjalnie przygotowane gwoździe.

- Takie sytuacje zostały zaobserwowane zwłaszcza przy łukach dróg - ostrzegają strażacy.

OSP Kaczory

Policja w Pile szuka już winnych. - Dostaliśmy informację, że na drodze Piła-Kaczory nieznany sprawca umieścił w drodze asfaltowej ostry przedmiot. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ujawnili jeden ostry element. Funkcjonariusze wykonali oględziny, usunęli i zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy policji w Pile.

Dodała, że sprawca prawdopodobnie najpierw wywiercił otwór w asfalcie, a następnie umieścił tam przedmiot z ostrym zakończeniem. - W wyniku tego zdarzenia, uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów - poinformowała Kowalska i dodała, że sprawa jest badana nie tylko pod kątem uszkodzenia mienia, lecz także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Mamy świadomość, że jeśli na taki przedmiot najedzie np. motocyklista, to zdarzenie może skończyć się tragicznie. Docierają do nas sygnały, także poprzez media społecznościowe, że problem nie jest jednostkowy. Intensywnie szukamy sprawcy bądź sprawców - podkreśliła przedstawicielka policji i dodała, że mundurowi proszą o kontakt osoby, które miałyby jakiekolwiek informacje o sprawie, czekają też na zgłoszenia od osób poszkodowanych.

Reklama

Internauci ostrzegają również o kolcach wkręcanych w asfalt.