Podczas wystawy zabytkowych samochodów Concorso d’Eleganza Villa d’Este zadebiutował prototyp, który jest zapowiedzią wyglądu nowego modelu BMW serii 8 coupe.

Luksusowy samochód trafi na rynek w 2018 roku i wiele wskazuje na to, że seryjne auto niewiele będzie odbiegać od konceptu ze zdjęć.

Ujawniona "ósemka" jest zawieszona na 21-calowych kołach. Karoserię pokrywa specjalny lakier o nazwie Barcelona Grey Liquid - szaro-niebieski z opalizującymi pigmentami. A ciemność mają oświetlać laserowe światła. W auta konstrukcji wykorzystano ogromne ilości włókien węglowych.

Tym samym niemiecki producent przypomniał sobie, że ponad 30 lat temu potrafił robić całkiem zgrabne i ekskluzywne coupe.

Za takie można uważać kolekcjonerskie dziś BMW 850i. Samochód oficjalnie zaprezentowano w 1989 roku - budowano go przez dalsze 10 lat. Auto było typowym coupe 2+2, miało charakterystyczne chowane reflektory i było bohaterem "historyjek" z gumy Turbo.

Dziś, przeszło 30 lat później, już wiadomo, że BMW chce wrócić do serii 8 - oczywiście, wkładając do niej najnowocześniejszą technikę. A dawcą materiału genetycznego do nowego auta będzie aktualna "siódemka", czyli największa limuzyna producenta z Monachium.

Oznacza to, że oprócz klasycznych silników spalinowych (nawet 6-cylindrowych) pod maską zmieszczą się też hybrydowe komponenty plug-in. Jak będzie naprawdę? Czas pokaże.

Dziś BMW pochwaliło się jedynie wyglądem. Sprawa napędu pozostaje tajemnicą.